Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu

 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu
 • Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu

Programımız sadece Doğu Karadeniz ve Batum gezisi içerir Bu programla karadenizin güzel yerlerini (Biraz Bilinen Biraz da bilinmeyen )gezme şansınız olacak.

DİĞER TUR PROKRAMLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

  Karadeniz Turları 

Gap Turları

Doğu Anadolu Turları

1. Gün:

Turumuza Alanya Manavgat Serik ve Antalya içi havalimanı servislerini yaparak başlayacağız. Antalya Hava limanından  Bir saat otuz dakkalık uçuştan sonra Trabzon'a varıyoruz. Trabzon'da aracımız ve rehberimizle buluşarak gezilerimize başlıyoruz.Trabzon kent merkezinde gezi duraklarımız Atatürk Köşkü ve Ayasofya olacak. Ardından Sümela Manastırı’na yöneliyoruz. . Buradaki fotoğraf molası ve rehberimizin anlatımları sonrası Şavşat'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Öğlen yemeğimiz de Sürmene Pidesi, Akçaabat köftesi ve kuymak tavsiye ediyor olacağız. Yol güzergâhımız Cankurtaran Geçidi nde Çoruh üzerinde Ziplayn keyfi yapıp Fatih Tepesi n de ve Soğuksu Mevkisi nde dinlence ve fotoğraf molalarımız olacak.

Konaklama Şavşat

2. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Yavuz Köy seyir terası olacak. Ardından Sahlara Meşeli Karagöl Milli Parkın da yer alan Karagölüde ve Meşeli Köyün gezilerimizi yapıp Cevizli Köyünde yer alan Tbeti kilisesi ni de gezerek Savsat merkeze dönüp öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Tavsiyemiz Çağ Döneri olacak. Molamızın ardından  Meydancık Vadisi ne doğru yola çıkıyoruz. Vadide yer alan Mısırlı Köyünde kırsal Gürcü mimarisinin en güzel örnekleri olan tamamı ahşap evleri ziyaret edeceğiz. Doğu komşumuz Gürcistan ile aramızda bulunan sınırı boyunca devam eden araç yolunu takip ederek Papart ormanlarına ve Curupirna yaylasında fotoğraf molaları verip  Korda geçidinden  Biyosfer rezerv alanı olan Maçahel Vadisi ne iniyor olacağız.  Günü Maral köyündeki Pansiyonumuza ulaşarak tamamlıyoruz. Şansımız yaver giderse Korda geçidi nde Batum ve Karadeniz'e doğru uzanan Karçal Dağları nın ve Macahel Vadisi nin üzerinde bulut denizde gün batımı seyrediyor olacağız. Buradaki gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz

Konaklama Macahel vadisi

3. Gün:

Bu günkü ilk gezi yerimiz Maçahel Vadisi nde yer alan Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. (El değmemiş doğasıyla cana yakın ve samimi insanlarıyla tanıştığınızda hayatınız boyunca unutmayacağınız anıların da kapısını aralamış olacaksınız.) Şelaleye ulaşmak için yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüş zor olmayacak fakat sağlığınıza ve zindeliğinize çok şey katacak, aynı zamanda isteyenler şelalenin oluşturduğu gölet de yüzebilirler. Sonrasında Camili Köyü nde Tema Konuk Evi Tarihi Camii ziyaret edip vadide yürütülen koruma ve geliştirme çalışmalarını sizlere anlatıp Karagöl'e geçiyoruz. Göl çevresindeki gezilerimizi yaparak vadide konaklayacağımız pansiyonumuza ulaşarak bu günkü programımızı da  tamamlıyoruz.

Konaklama Karagöl Vadisi 

4. Gün:

Kahvaltımızın ardından Doğu komşumuz Gürcistan’ın Acara özerk bölgesinin başkenti   Batum gezimiz için Sarp  Sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerimizi yaparak gezilerimize başlıyoruz. Batum da Avrupa, Tiyatro ve Plaza meydanlarını, eski Batum sokaklarını, Meyrem Ana Kilisesi ni, Sahil parkını, Ali ve Nino Heykeli ni geziyor olacağız. İsteğinize göre de Botanik Parkı nı, Müzeleri ve teleferikle ulaşacağınız Suputnik Tepesi gezileri yapa biliriz. Gezi programımızı tamamlayıp bu gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra kenti gece hallerini seyretmeye gidiyor olacağız. Kentim işlek caddelerinde gezintiler yapıp Sahil parkında müzik eşliğinde su ve ışık gösterilerini de seyrederek dileyenlerle de canlı müzik eşliğinde eğlencelerin yapıldığı mekânlara giderek günü tamamlıyoruz.  Not: Pandemi sürecinden kaynaklı sınır kapısında sorun olur veya geçiş yasaklaması devam eder ise Günlük Program  Mencuna Şelalesi ve Çifte Köpru olarak gerçekleşecektir.

Konaklama Batum veya Ayder

5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sahil parkında yer alan farklı mimarilerden oluşan binaları fotoğraflayıp Sarp sınır kapısına doğru yola koyuluyoruz. Gümrük geçiş işlemlerimizi yaparak ve Free Şoplar dan alışverişler yapıp ülkemize dönüyoruz. Gezilerimize Fındıklı ilçesinde tarihi Laz Konakları nın bulunduğu Çağlayan Köyü yle devam ediyoruz. Ayrıca bu köyde Çay bahçelerinde Fındık, Kivi bahçelerinde geziniyor  olacağız. Gezi programımıza isteyenlerle Fırtına Deresi nin serin sularında rafting yapıp  Ayder Yaylası na geçiyoruz. Burada bavullarımızı otelimize teslim ettikten sonra, bulut denizinde gün batımı seyri yapmak için  Huser Yaylası na çekiyor. Gün batımı keyfi ile günü tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizden sonra tulum eşliğinde türküler söyleyip Horonlar oynayacağımız eğlencemiz olacak. 

Konaklama Ayder yaylası

6. Gün:

Bu günkü gezi programımız Fırtına deresinin bir kolu olan Çat vadisin de geçiriyor. Kaçkar dağları milli parkının en güzel seyir tepelerine ve yayla evlerine sahip olan Sal Yaylası Pokut Yaylası gezimizi yapacağız kısa yürüyüşler içeren  ve Karadeniz in en güzel destinasyonlarından birinde yapacağımız gezide fotoğraf makinenizi hazır tutmanızda yarar var; yayla gezilerimizi tamamlayıp Çinciva Köyü ne inerek öğlen yemeği molamızı veriyoruz. (yöreye özgü tatların çoğunluğu  oluşturduğu  menümüz  gerçek usullerle yapılmış gerçek tatlarını alacağınız yemekler olacak). Molamızın ardından Zil kale, Palovit Şelalesi ve tarihi Hemşin Konakları nın ve tarihi taş köprülerin bulunduğu Konaklar Mahallesi gezilerimizi yaparak Çamlıhemşin’de konaklayacağımız otelimize ulaşarak günü tamamlıyoruz.

Hava koşullarından ötürü aşırı yağmurlardan yayla yolları aracımızın çıkamayacağı halde dönüşe biliyor.  Bu yaylalara çıkamaz ise Kito Badara  Çat Elevit yaylaları programlarını gerçekleştiriyor olacağız.

Konaklama Çamlıhemşin 

7. Gün:

Bu gün erken kalkacağız  Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Gezilerimiz ve hediyelik alışverişler yapacağımız molalarımız için  yola çıkıyoruz. İlk durağımız Rize Bezi atölyeleri, ardından Çay satış reyonlarına uğrayıp  Uzun Göl  gezimizi yapıyor olacağız. Zaman kalırsa Sürmene Bıçakçıları na da uğrayıp  öğlen yemeğin molamızı veriyoruz.   Gezi programımızı tamamlayıp Antalya ya geri dönüş yolculuğu için Hava limanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz Uçakla İstanbul aktarmalı olarak ortalama 4 saat 30 dakka sürecek Uçak kalkış saatı 20: 30 

NOT: Direk uçuşlar açılacak olursa bilet değişimi yapılık günlük gezimizi bu değişikliğe göre biçimlendireceğiz. Bu konuda insiyatif Acente olarak Tolimtur  veya Tur rehberinin dir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Araç İçi İkramlar
Seyahat Sigortası
Yarım Pansiyon Konaklamalar
Otelde alınan kahvaltılar
Otelde alınan akşam yemekleri

Tüm Yayla Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Otel Dışında Alınan Yemekler
Sınır kapısı geçiş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Detaylı ve açıklamalı olarak yazmadığımız günlük programlarımız hava şartlarına, Uçak gidiş dönüş Saat Değişikliklerine daha çok eğlendiğimiz yerlere, anlık karşımıza çıkan köy düğünü veya eğlencelere, gün içinde kazanacağımız fazla zamanları değerlendirmeye göre değişiklik gösterecektir. Bu neden le programda bahsi geçen gezi yerleri sıralamada değişiklik gösterebilir.

  Gürcistan Geçişleri İle Alakalı Detaylar
  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Vizesiz Ve Pasaportsuz Geçebilmektedirler. Yalnız Kimlikle Geçişler 1 Eylül 2019 Tarihinden İtibaren Sadece Yeni Çipli Kimlikle Gerçekleşmektedir. Yeni Kimlik Kartı Ve Pasaport Haricinde Ehliyet Vb. Kartlar Ayrıca Yeni Kimlik Başvuru Esnasında Verilen Geçici Kimliklerle Geçiş Sağlanamamaktadır. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve Yeni Kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru insiyatifindedir. Yeni Kimlikle Geçişlerde Çocuklar da 15 Yaşa Kadar Resim İstenmemektedir Ayrıca 7 Yaşa Kadar Çocuklar Yurt dışı Çıkış Harcından Muaftırlar. Gürcistan Tarafında Uyulması Gereken Kurallar Pasaportların Eski Ve Yırtık Olmaması  Ayrıca Geçen Misafirlerin Üzerinde İlaç Bulunmaması İlaç Kullanan Misafirlerin Mutlaka Yanlarında Gürcüceye Çevrilmiş Raporları Bulunması Gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Haricinde Gürcistan'ın Vize Uygulamadığı Diğer Ülke Vatandaşlarını Aşağıdaki Linkten Bulabilirsiniz.
  ***ÖNEMLİ UYARI:*** TC Vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. Yeni kimliğe başvurmuş olan misafirlerimiz, eski kimlikleri yanlarında dahi olsa kendilerine verilen geçici belge ile yurtdışına çıkış yapamaz. 50 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir ve gümrükteki yoğunluğa karşın, Gümrük Geçişini kolaylaştırmak adına Yurt Dışı Harç Pulları bölge tedarikçilerinden de temin edilebilir. 18 yaş altı misafirlerimizin her iki ebeveyni de yanında değilse olmayan ebeveyn adına noter tastikli muvaffaketnameyi yanlarında bulundurması gerekir, aksi takdir de geçiş sağlayamaz.
  Tavsiyelerimiz
  Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız
  ***Pandemi sürecinde araç oturma düzeni*** ;
  *Aynı haneden olan kişilerin veya birbirini yakından tanıyan kişilerin yanyana oturmasına izin verilecek. 
  *Tek kişi katılım sağlayacak olanların tek başına seyahat etmesi sağlanacak..
  *Araç içinde maske takılması zorunludur.

   

   

  2.İptal Şartları

  Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

  Sigorta poliçesinde Mücbir Sebepler kapsamında olmayan mazeretler için sigortacı veya Acente iade yapmaz.

  Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

  Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  Hizmeti satın alan, hizmetin başlamasına 20 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  3.Vize Bilgileri

  Antalya Çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   6 Gece 7 Gün

  • Konaklama

  • Ulaşım

   Uçaklı-Kontenjan 12 Kişi

  • Gezilecek Yerler

   Trabzon - Atatürk Köşkü - Sümela Mnastırı-Ayasofya -Akçaabat- Şavşat-Şavşat Karagöl- Fatih Tepesi-Cankurtaran Geçidi-Soğuksu-Çoruh-Yavuz Köyü-Kragöl Milli Partkı-Cevizli Köyü- Tbeti Kilisesi-Meydancık Vadisi- Mısırlı Köyü- Korda Geçidi- Maçahel Vadisi-Maral Köyü- Karçal Dağları-Maral Şelalesi-Camili Köy-Tema Konuk Evi- Gürcistan-Acara-Batum-Sarp-Fındıklı- Laz Konakları- Çağlayan Köyü-Firtına Vadisi- Ayder Yaylası-Huser Yaylası-Sal Yaylası-Pokut Yaylası-Cinciva Köyü-Hmşin Konakları......

  • Kalkış Yeri

  • Telefon

   0542 316 90 04

  Benzer Turlar

  Batı Karadeniz Turu Maşukiye Rotası

  Batı Karadeniz Turu Maşukiye Rotası

  2 Gece Konaklamalı

  24.04.2024

  5.800,00 ₺

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  8 Gün

  07.06.2024

  16.800,00 ₺

  Uçaklı Karadeniz Turu

  Uçaklı Karadeniz Turu

  4 Gece 5 Gün

  15.07.2024

  19.800,00 ₺

  Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu (VIP)

  Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu (VIP)

  5 Gün

  15.07.2024

  19.800,00 ₺

  Batı Karadeniz Turu (1)

  Batı Karadeniz Turu (1)

  1 Gece Konaklama

  (Satışa Kapalı)

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2