Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu

4800.00 TL

Antalya Alanya Manavgat Seik çıkışlı doğu anadolu turu. En geniş kapsamlı gezi ELAZIĞ TUNCELİ BİNGÖL TATVAN VAN DOĞUBEYAZIT KARS ERZURUM ERZİNCAN SİVAS KAYSERİ tur programına dahil olan yerlerdir.

1. Gün:

Belirtilen noktalardan hareketle gece yolculuğu yapacağız


2. Gün:

Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi’ni gördükten sonra Levent Vadisi Seyir terasına geçiyoruz. Vadide ki fotoğraf molamızın ardından Şire Pazarında vereceğimiz alışveriş molası sonrası Elazığ a hareket ediyoruz. Elazığ turumuza Harput'u gezerek başlıyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor. ardından gezimize devam ediyor. Kapalı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı ve yöresel ürünlerin tadımlarının da yapılacağı serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz.
Konaklama Elazığ


3. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tunceli Ovacık yönüne doğru harekete geçiyoruz. İlk olarak Pertek yönüne doğru Harekete geçiyoruz.  Pertek e ulaşmak için Keban Barajı üzerinden geçeceğiz seyahatimiz esnasında baraj suları altında kalan Pertek Kalesini görme fırsatımız olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı'na geçiyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna ya sahiptir. Gezi yerlerimiz arasında Munzur  Çayı nın ana kaynağı olan Munzur Gözelerini de ziyaret edeceğiz. Ardından bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. 

Konaklama Bingöl


4. Gün:

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra üzerinden Doğu Anadolu’nun en büyük 2. ovası olan Muş Ovası ile seyahatimize devam ediyoruz. Murat Nehri’nin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ' tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerine kurulmuş Ahlat a ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk Mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte Emir Bayındır Kümbet ini görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Tatvan konaklama


5. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tatvan dan harekete geçiyor  Van'ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Gevaş'ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar Adası’na varıyoruz. 10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan, bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Teknemiz ile yapacağımız 30 dakikalık bir yolculukla karaya ulaşıp öğle yemeğimizde Van Göl'üne özgü olan İnci Kefal Balığının tadına bakıyoruz. Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır. Van Kale’sini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşsiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor. Kedi evi gezimizden sonra Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.  Van Gölü 'nün eşliğiyle Muradiye Şelalesi’ne geçiyoruz.
Van konaklama


6. Gün:

Güzel bir Van kahvaltısından sonra Van dan  ayrılıp Muradiye Şelalesine geçiyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraflar çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Bend-i Mahi Çayı’nın seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçidinden hareketle Doğubayazıt’a devam ediyoruz. Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Doğubayazıt 'ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanıla İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı saray, bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve haremlik bölümüyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubayazıt'ı yukardan seyretme şansını yakalıyoruz. Alışveriş için verdiğimiz Serbest zamanımız sonrasında alacağımız öğle yemeğiyle yönümüzü Doğu'nun Çukurova'sı olarak bilinen Iğdır'a çeviriyoruz. Büyük Ağrı Dağı’nın eteklerinden süzülüp Iğdır Ovası’nın seyrine başladığımızda ülkemize en yakın Ermenistan kenti Metmazor'u da görüyoruz. Iğdır ovasının seyriyle Tuzluca Digor üzerinden hareketle 40 yıl Rus işgalinde kalmış ülkemizin en doğusundaki kente Kars 'a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Kars


7. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyla birlikte Ermenistan sınırında bulunan, zamanında Ermenilere başkentlik yapmış olan Ani Harabeleri’ ne geçiyoruz. Hem mimari yapısı hem coğrafi farklılıklarından ötürü büyüleyici bir yürüyüş başlıyor. Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral, İpek Yolu Köprüsü ve Anadolu'da ilk Türk camii olan Ebu El Manuçehr Camisi’ni görüp fotoğrafladıktan sonra yönümüzü tekrar Kars'a çeviriyoruz. Zamanında Katedral olarak inşa edilen Rusların çekilmesiyle camiye dönüştürülen Fethiye Camii ilk durak noktamız. Şehir merkezinde bulunan Kars Kalesi, Kümbet Cami’yi (12 Havariler Kilisesi) görüp verilen serbest zamanda şehri tanıma fırsatı buluyoruz. Kars yöresel yemeklerinin tadına baktıktan sonra Allahuekber Dağları’nın seyriyle Sarıkamış yakınlarında 1914 yılında Rus ordularının ilerleyişini durdurmak için yola çıkan ama sert hava koşullarına yenik düşen askerlerimizin anısına yapılan şehitlik anıtına ulaşıyoruz. Şehitlik anıtında rehberimizin aktardığı Kafkas cephesi bilgilerini dinleyip Aras Nehri takibiyle Horasan üzerinden Erzurum'a doğru devam ediyoruz. Aras Nehri’nin üzerine İlhanlılar tarafından inşa edilen tarihi Çobandede Köprüsü’nü görüp Erzurum 'a ulaşıyoruz. Ulaştığımız kentte doğunun en büyük ulu camisi ve ülkemizin en büyük medresesi olan Çifte Minareli Medrese yi ziyaret ediyoruz. Bir Selçuklu anıt mezarlığı olan Üç Kümbetler alanına geçiyoruz. Erzurum 'un ünlü Oltu taş işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Erzurum konaklama


8. Gün:

Erzurum çıkış - Erzincan - Bakırcılar Çarşısı - Sivas - Kongresi Müzesi - Burciye Medresesi - Çifte Minareli Medrese ve Şifaiye Medresesi - Ulucami - Gök Medrese  Gezilerinin ardından alışveriş için serbest zaman vereceğiz. sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.

Sivas konaklama


9. Gün:

Sabah otelimizden ayrılıp Kayseriye doğru harekete geçiyoruz  Kayseri şehir turu - Cevher Nesibe Şifahanesi 1206 yılında Nesibe Sultanın vasiyeti üzerine ağabeyi Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yaptırılan Şifahane 1890 tarihine kadar işlevini sürdürmüştür. Anadolu nun ilk şifahanesi olan yapı hakkında hikayeleri rehberimizden dinledikten sonra   Hunat  Hatun Medresesi ne geçeceğiz  Kesme taştan inşa edilmiş olan Hunad Hatun Külliyesi cami, medrese, hamam ve türbe bölümlerinden oluşur. Külliye camiinin minaresi II. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. Külliyenin dikdörtgen planlı medresesi bugün Kayseri Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılmaktadır. Buradaki gezimiz ve Rehberimizin anlatımları sonrasında  dönüş yolculuğumuz başlayacak


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  15 Temmuz

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  15.07.20224.800,00 TL5.950,00 TL 4.800,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 2.150,00 TL
  0 - 0 Yaş 3.400,00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 242 316 90 04

  Benzer Turlar

  Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

  Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

  4 Gece

  02.06.2022

  1.400,00 TL

  Gap Turu-Uçaklı

  Gap Turu-Uçaklı

  6 Gece 7 Gün Ekstra Tur Yok

  19.06.2022

  5.600,00 TL

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  9 Gece 10 Gün Ekstra Tur Yok

  08.07.2022

  4.500,00 TL

  Kaçkar Zirve ve Trans Turu

  Kaçkar Zirve ve Trans Turu

  13.07.2022

  4.900,00 TL

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2