Doğu Anadolu Doğu Expresi Turu( VIP)

1.700,00 TL

Doğu Espresi ve Doğu Anadolu turunu ayrıntılı ve tadında yaşayacaksınız

1. Gün: VAN-DOĞUBAYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI

Saat 8.05 sun Ekspres Antalya Van uçuşuyla 9.55 de Van Hava limanına ulaşarak rehber ve Gezi aracınızla buluşup dileyenlerle Van kahvaltısı yapıyor olacağız. Kahvaltının ardından gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız Van gölünün kıyılarında seyrede bileceğimiz Van kalesini olacak. Van müzesi ve Urartu müzesi gezilerimizi yaparak Van Kedi villasına geçiyoruz. Van’ın sembolü olan kedileri görüp Muradiye doğru yola çıkıyoruz. Muradiye şelalesini gezip öğlen yemeği molamızı da burada yapıyor olacağız. Yol güzergâhımız Tendürek geçidi kullanarak Doğubayazıt doğru olacak. Tendürek geçidinde fotoğraf molamız da olacak. Doğubayazıt a ulaşıp günü kartal yuvasını andıran hâkim tepeye kurulmuş olan İshak Paşa sarayın çevresinde ve içinde gezilerimizi yaparak gün batımı keyfiyle ve Ağrı dağı ve Doğubayazıt manzaralı bol bol fotoğraflar çekerek tamamlıyor olacağız. Kent merkezine inip bu gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi için saat belirleyip restoranımıza gidiyor olacağız.


2. Gün: IĞDIR-KAĞIZMAN-SARIKAMIŞ-KARS

Otelde alacağımız kahvaltı ardından Doğubayazıt da çarşılarında (dogubank) alışveriş molası veriyor olacağız. Molamızın ardından Iğdır’a Kağızman üzerinden Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhında Ağrı dağını güney yamalarının görüntüsünü fotoğraflamayı ihmal etmeyeceğiz. Aras nehrinin oluşturduğu vadileri takip ederek sürecek yolculuğumuzda yakın çevresini meyveleriyle besleyen Kağızman'ı uğrayıp kısa bir mola ve meyve kuruları alarak, Sarıkamış'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Coğrafyasında acı bir destanın yaşandığı Sarıkamış kent merkezine ulaşıp ilk olarak öğlen yemeği molamızı yapıyoruz. Yemeğin ardında Katerina köşkünü ve Çarın tren atölyelerini görüp açıldıysa yeni inşa edilen Şehitlik alanı ve Allahu-ekber Dağı Şehitliğini ziyaret edip Kars kent merkezine doğru yol alıyoruz. Yol yorgunluğumuzu közde çay keyfiyle atıp Kars sokaklarını yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Çarlık Rusya’sının Hollandalı mimarlara yaptırttığı birçok sivil ve resmi binaları bulunduğu Ordu ve Gazı Ahmet Paşa çarelerinde yer alan valilik, defterdarlık, hekim evi, sağlık, adalet binalarını, F Kümbet camisi olan Havariler kilisesini, Ebu Hasan Harakani camini, hamamları, eski Kars yerleşkesini gezip, Kars Kalesinden kar altında kentteki yaşamı seyreyleyip günü tamamlıyoruz. Otelimize yerleşip dinlencemizi yaparak akşam yemeğimiz için Kars mutfağından seçmeleri de tadacağımız Kafkas gecesi eğlencemize restoranımıza gidiyoruz.


3. Gün: ANİ ANTİK KENTİ-BOĞATEPE KÖYÜ-ÇILDIR GÖLÜ

Güne erken başlayıp kahvaltımızın ardından kadim kent Ani'ye doğru yol alıyoruz. Harabelerin bulunduğu Ocaklı köyüne ulaşıp kale surlarıyla çevrili bin bir kiliseli kent de denilen, ipek yolunun içinden geçtiği, Arpaçay kenarındaki ülkemiz sınırlarının sıfır noktasında bulunan bu antik kenti gezmeye başlıyoruz. Aslanlı kapıdan antik kente girip Ani Katedralini, kentin diğer kapılarını, Menuçehr camiini, Selçuklu sarayını ve kervansarayını, Zerdüşt tapınağı Ateşgeneyi, İpek yolu ve köprüsünü, Halaskar, Tigran Hones (Aziz Krikor), Pahlavuni, Gagik ve Gürcü kiliselerini gezip Kars kapısından çıkarak antik kent gezimizi tamamlayıp Kent merkezine dönüyoruz. Arkeoloji ve Kafkas Cephesi müzelerini gezip Aleksandr Nevski kilisesi olarak inşa edilen günümüzde Fetih Camii de görerek öğlen yemeğinde Kaz eti yemek üzere mola veriyoruz. Yemeğin ardından Çıldır gölüne doğru yol alıyoruz. Çıldır gölüne ulaşıp buzun altından balık çıkaran balıkçıları görüp, atlı kızaklarla gezintilerimizi yapıp bolca zaman geçiriyor olacağız. AKŞAM YEMEĞİMİZ de gölün leziz sarıbalığını yiyerek Kars'a dönüyoruz. Namık Kemal Kültür merkezinde Âşık geleneğini günümüzde yaşatan Âşıkları dinleyip günü tamamlıyoruz. Dileyenlerle Kafkas gecesine veya eğlence yapabileceğimiz mekânlara gidebiliriz.


4. Gün: DOĞU EKSPRESİ-ERZURUM

Kahvaltımızı yaparak Doğu Ekspresi'ne binip Erzurum'a doğru kar manzaraları eşliğinde yol alıyoruz. Özellikle Sarıkamış ormanlarını, küçük gar binalarını, Aras havzasını seyreylemeye doyamayacağımız bir yolculukla öğlen sularında Erzurum'a ulaşıp Erzurum garının önünde hatıra fotoğraflarımızı çekerek cağ kebabı ve Erzurum kadayıf dolması tatmaya gidiyoruz. Yemeğin ardından ülke olmamızın ilk adımlarının ve kararlarının alındığı Kongre evi, Atatürk evi, Taşhan, Yakutiye medresesi, Erzurum kalesi, Çifte Minareleri Medrese, Üç Kümbetler ve Erzurum evleri gezilerimiz yaparak uçak kalkış saatimize göre Erzurum evlerinde soba başında keyif veya 1928'den bu yana meyhane kültürüne devam eden Güzelyurt meyhanesinde zaman geçiriyor olacağız. Sonrasında Erzurum dan dan Antalya ya direk uçuş olmadığı için aktarmalı uçuşumuzla dönüşe geçeceğiz


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Van dan başlayıp Erzurum’da biten bütün ara transferler
Doğu Ekspresi bileti (Kars- Erzurum arası)
3 Gece konaklama
3 Kahvaltı
3 Akşam yemeği(Otel dışında yöresel restoranlarda)
Programda ilan edilen tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası
Rehberlik hizmetleri
Gidiş ve Dönüş Uçak Biletleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği
Öğle yemekleri
Müze giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Tur biniş noktaları Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip katılımcılara SMS yoluyla saat bildirimi yapılacaktır.

  Araçlarımız en çok 5 yaşında yeterli donanıma sahip iki şoförlü 46 kişilik araçlardır. Fazla gelebilecek taleplerden dolayı ek kontenjan açılmaz.

  Programda eksik bırakılmamak koşulu ile gezi yerleri sıralamasında değişiklik yapma hakkı Acente yetkilisine veya Rehbere aittir ve gerekli görüldüğünde uygulanır.

  Konaklamada 3, kişiler için bazı otel hizmetlerinde ek yatak konularak hizmet verilebilir bunda acentenin sorumluluğu yoktur.

  Konaklamalarda oda terliği bulunmayan oteller olabilir bu ihtiyaç için tedbir almak katılımcının sorumluluğundadır.

  Tur esnasında kaybolan veya unutulan eşyalardan Acente sorumlu değildir Gerekli dikkati göstermek katılımcının sorumluluğudur.

  1 Gün ve üzeri konaklamalı turlarda otobüs içinde oturma düzeni rotasyon uygulanarak gerçekleştirilir ve tüm katılımcılar bu düzene uyma zorunluluğu vardır.

  Günü birlik gezilerde oturma düzeni yoktur ve yer tahsis edilmez.

  2.İptal Şartları

  Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

  Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  Hizmeti satın alan, hizmetin başlamasına 20 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  3.Vize Bilgileri

  Doğu Anadolu Doğu Expresi Turu( VIP) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 242 316 90 04

  Benzer Turlar

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

  9 Gece 10 Gün Ekstra Tur Yok

  02.07.2021

  1.900,00 TL

  Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

  Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

  2 Gece 3 Gün

  15.07.2021

  760,00 TL

  Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

  Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

  3 Gece 4 Gün

  15.07.2021

  2.500,00 TL

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2