Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı

2000.00 TL

1. Gün: Adana - Hatay

Sabah erken saatlerde Antalya hava limanında buluşarak Adanaya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Adana da kahvaltı molamız olacak, kahvaltımızın ardından gezimize, yakın zamana kadar Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğini elinde bulunduran Seyhan nehrinin kıyısına inşaa edilmiş Merkez Sabancı Camii ile başlıyoruz.Ardından yine Seyhan ın üzerinde bulunan ve Roma döneminden günümüze kadar sağlam kalabilmiş Taş Köprü yü ziyaret edeceğiz.zamanımız yeterli gelirse çarşıda verilen serbest zamanın sonrasında Hatay a hereket edeceğiz.Hatayda ilk olarak dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi ni geziyoruz. Müze gezimizden sonra dünyanın ilk  kilisesi St. Pierre Kilisesini ziyaret edeceğiz. Anadolu da yapılan ilk cami lerden biri olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un Sefa ve Yasin suresinde adı geçen hiristiyanlığı kabul eden Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Cami’ni geziyoruz.  Daha sonra Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı ya giriyoruz. Uzun çarşıda gezi ve öğle yemeği için yeterli vakit ayırdıktan sonra  Harbiye şelalesini de ziyaret ediyor ve sonrasında otelimize hareket ediyoruz. 

Konaklama Gaziantep.


2. Gün: Gaziantep - Halfeti- Urfa Balıklı Göl

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Bakırcılar çarşısı-Elmacı Pazarını da gezerek Tahmis Kahvesinde değişik aromalarda kahvelerimizi yudumluyoruz. Buradaki molamızın ardından Türkiye'nin en büyük müzelerinden Mozaik Müzesini de ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için Antep'in lezzetlerine erişebilmek için zaman ayırıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. 2000 yılında Birecik Barajı'nın yapılmasıyla yarısı sular altında kalan diğer yarısında ise çoğunlukla terk edilmiş yerleşim yerleri oluşturulan Halfeti, saklı bir cennet olarak ilçede en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Burada tekne gezisi ve fotoğraflamalarımızın ardından Şanlıurfaya geçiyor ve gün batımı saatlerinde balıklı göl ve çevresi Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz  Akşam eğlencemiz ve yemeğimiz Sıra Gecesine (Ekstra)doğru Şanlıurfa ya geçiyoruz.

Konaklama Urfa 


3. Gün: Harran- Göbeklitepe-Mardin

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Harran'a hareket ediyoruz. Harran Üniversitesi , Konik Harran evlerini görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından tarih bilgilerimizin tekrardan gözden geçirmemizi sağlayan ve muhtemelen Dünyanın ilk Tapınağı olarak bilinen Göbekli Tepe ye gidiyoruz . Buradaki gezimizde de rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştirdikten sonra Yöreye özgü Öğle yemeğimizi almak üzere restoranımızda yerlerimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Mardine geçiyoruz. . 650 yıl boyunca dünyada bütün Süryanilerin merkez patrikliğini yapan Deyrülzafaran Manastırına geçiyoruz. Burada güneş tapınağı ve ana kilise bölümlerini gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Dara Antik kentine geçiyoruz.Burada önce Necropol alanını daha sonra su kanallarını ve devasa su sarnıcını göreceğiz.Kalan zamanımızı Mardin sokaklarında geçirip Uçağımıza yetişmek üzere otelimize geçiyoruz.

 
Konaklama Midyat

4. Gün: Midyat - Hasankeyf- Batman

Güne otelimizde alacağımız kahvaltıyla başlayacağız. Kahvaltının ardından birçok filmin çekildiği eski bir Midyat evi olan Devlet konuk Evi ni ziyaret ediyoruz.Midyat mimarisi hakkında rehberimizin anlatımları sonrasında Teras bölümünden eski Midyat'ı görüp hatıra fotoğrafları çekme fırsatımız olacak ardından Hasankeyfe geçiyoruz. Mevcut bilgilere göre,Hasankeyf kalesinin kurulması,MS. 4'üncü yüzyıla rastlamaktadır.Bu yüzyıl ortalarında, Diyarbakır çevresini ele geçiren Bizans İmparatoru Konstantinos, bölgeyi korumak amacıyla iki sınır kalesi inşa ettirmiştir.Bu iki kaleden birisi Hasankeyf Kalesidir. Baraj nedeniyle önemini yitirmekte olan tarihi bölgede fotoğraf molası verdikten sonra öğle yemeği ve panaromik şehir turu için Batmana geçiyoruz lezzetli yöresel yemeklerle öğleyemeğimizi aldıktan sonra Diyarbakıra hareket ediyoruz Kırk gözlü köprü ve şehir surlarını gezdikten sonra otelimize geçeceğiz.

Konaklama Diyarbakır


5. Gün: Diyarbakır-Adiyaman Nemrut

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır gezimize başlıyoruz. buradaki gezimizin ilk durağı 5 Haremi olarak da bilinen ulu cami olacak.Hemen ardından eski Diyarbakır evleri örneği olan Cahit Sıtkı Tarancı müze evini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından meşhur Sülüklü Handa ateşte pişirilen Türk Kahvelerinden içme şansımız olacak ardından dört ayaklı minareyide ziyaret ettikden sonra Adiyamana hareket ediyoruz.Karakuş Tümülüssü ve Candere Köprüsünü de göreceğimiz gezide Minibüslerle  olarak çıkacağız Nemrut Dağına burada rehberimizin anlatımları sonrası fotoğraf molası veriyoruz gün batımını da fotoğrafladıktan sonra Konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Konaklama Adiyaman


6. Gün: Adiyaman - Kahraman Maraş

Otelimizde olacağımız kahvaltı sonrası Kahramanmaraşa doğru harekete geçiyoruz. il merkezinde  bakırcılar çarşısı, sürçü imama heykeli ve Ulucami  gezimiz olacak ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra  Yaşar Pastanesi’nde Maraş'ın dövme dondurmasının tadına bakacağız. Ardından dönüş yolculuğumuz için hava limanına hareket edeceğiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Seyahatler

Ulaşım
Nemrut dağı minibüs ücretleri
Rehberlik Hizmeti
Seyahat sigortası
Konaklamalar
Urfa Sıra Gecesi
Otel kanaklamalarında alınan akşam yemekleri
Otel konaklamalarında alınan sabah kahvaltıları
Halfeti Tekne turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Örenyerleri üçretleri
Otel dışında alınan yemekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Ağustos

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  24.08.20212.000,00 TL2.500,00 TL 2.000,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 1.300,00 TL
  6 - 12 Yaş 1.600,00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 242 316 90 04

  Benzer Turlar

  Karadeniz Batum Kars Erzurum Erzincan Sivas Turu

  Karadeniz Batum Kars Erzurum Erzincan Sivas Turu

  9 Gece 10 Gün Ekstra Tur Yok

  13.08.2021

  2.350,00 TL

  Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

  Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

  3 Gece 4 Gün

  19.08.2021

  2.500,00 TL

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2