Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu

 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu
 • Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu

1. Gün:
Belirtilen noktalardan hareketle gece yolculuğu yapacağız
2. Gün:
Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu ve Gürpınar Şelalesi’ni gördükten sonra Malatya ya geçiyoruz Şire Pazarında vereceğimiz alışveriş molası  Bakırcılar Çarşısı ve yöresel ürünlerin tadımlarının da yapılacağı serbest zamanımızın ardından  Elazığ a hareket ediyoruz. Elazığ turumuza Harput'u gezerek başlıyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor.  Ardından otelimize hareket ediyoruz.
Konaklama Elazığ
3. Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tunceli Ovacık yönüne doğru harekete geçiyoruz. İlk olarak Pertek yönüne doğru Harekete geçiyoruz.  Pertek e ulaşmak için Keban Barajı üzerinden geçeceğiz seyahatimiz esnasında baraj suları altında kalan Pertek Kalesini görme fırsatımız olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı'na geçiyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna ya sahiptir. Gezi yerlerimiz arasında Munzur  Çayı nın ana kaynağı olan Munzur Gözelerini de ziyaret edeceğiz. Ardından bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Tunceli merkezde serbest zamanımız olacak sonrasında konaklamak üzere Bingöl e geçeceğiz
Konaklama Bingöl
4. Gün:
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra üzerinden Doğu Anadolu’nun en büyük 2. ovası olan Muş Ovası görerek seyahatimize devam ediyoruz. Son zamanların çok merak edilen ve önem kazanan yüzen adaları ziyaret edeceğiz. Ardından Murat Nehri’nin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ' tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerine kurulmuş Ahlat a ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk Mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte Emir Bayındır Kümbet ini görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz. Sonrasında öğle yemeği için Van Göl'üne özgü olan İnci Kefal Balığının tadına bakacağız. Öğle yemeğinden sonra Gevaş'ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar Adası’na varıyoruz. 10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan, bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten turumuzu sonlandıracağız.
Konaklama Van
5. Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır. Van Kale’sini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşsiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor. Kedi evi gezimizden sonra Muradiye Şelalesi’ne geçiyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraflar çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Bend-i Mahi Çayı’nın seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçidinden hareketle Doğubayazıt’a devam ediyoruz. Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Doğubayazıt 'ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanılan İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı saray, bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve haremlik bölümüyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubayazıt'ı yukardan seyretme şansını yakalıyoruz. Alışveriş için verdiğimiz Serbest zamanımız sonrasında alacağımız.
Konaklama ve akşam yemeği Doğubeyazıt otelimizde
6. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası harekete geçiyoruz. Iğdır üzerinden Büyük Ağrı Dağı’nın eteklerinden süzülüp ülkemize en yakın Ermenistan kenti Metmazor'u da görüyoruz. Iğdır ovasının seyriyle Tuzluca Digor üzerinden hareketle 40 yıl Rus işgalinde kalmış ülkemizin en doğusundaki kente Kars 'a geçiyoruz. Ermenistan sınırında bulunan, zamanında Ermenilere başkentlik yapmış olan Ani Harabeleri’ ne geçiyoruz. Hem mimari yapısı hem coğrafi farklılıklarından ötürü büyüleyici bir yürüyüş başlıyor. Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral, İpek Yolu Köprüsü ve Anadolu'da ilk Türk camii olan Ebu El Manuçehr Camisi’ni görüp fotoğrafladıktan sonra yönümüzü tekrar Kars'a çeviriyoruz. Zamanında Katedral olarak inşa edilen Rusların çekilmesiyle camiye dönüştürülen Fethiye Camii ilk durak noktamız. Şehir merkezinde bulunan Kars Kalesi, Kümbet Cami’yi (12 Havariler Kilisesi) görüp verilen serbest zamanda şehri tanıma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Allahu ekber Dağları’nın seyriyle Sarıkamış yakınlarında 1914 yılında Rus ordularının ilerleyişini durdurmak için yola çıkan ama sert hava koşullarına yenik düşen askerlerimizin anısına yapılan şehitlik anıtına ulaşıyoruz. Şehitlik anıtında rehberimizin aktardığı Kafkas cephesi bilgilerini dinleyip geziyi sonlandırıyoruz.
Konaklama Kars.
7. Gün:
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Aras Nehri takibiyle Horasan üzerinden Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz.  İlhanlılar tarafından inşa edilen tarihi Çobandede Köprüsü’nü görüp Erzurum 'a ulaşıyoruz . Ulaştığımız kentte doğunun en büyük ulu camisi ve ülkemizin en büyük medresesi olan Çifte Minareli Medrese yi ziyaret ediyoruz. Bir Selçuklu anıt mezarlığı olan Üç Kümbetler alanına geçiyoruz. Erzurum 'un ünlü Oltu taş işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Konaklama Erzurum
8. Gün:
Otelimizde kahvaltı sonrası Karadenize doğru harekete geçeceğiz ilk gezi noktamız Sümela Manastırı 'na çıkıyoruz. Burada gözlerinize inanamayacağınız bir doğa güzelliği içerisinde yüksek ve dik bir dağın yamacına inşa edilmiş manastırı görünce hayretler içinde kalacaksınız. Buradaki görsel güzelliklerinin hafızalarımıza kazınmasının ardından sonraki durağımız. Uzun Göl; yol boyunca doğa güzellikleriyle bizi büyüleyecek olan seyahatimiz sonrasında yeşilin doğanın en dirençli ve en güzel olduğu yerlerden biri olan Uzun Göl'e ulaşıyoruz göl çevresi yürüyüş ve fotoğraf çekimlerimizin ardından göl kenarında çay ve kahve molası veriyoruz. Burada manzaraya ve temiz havaya dair her şeyden tatmin olduktan sonra ayrı güzellikleri keşfetmeye yola çıkıyoruz.
Konaklama Fırtına Vadisi Ayder veya Ardeşen
9. Gün:
Kahvaltımız ardından Eski Ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi'ne kurulmuş olan Zil Kale gezisini  yapacağız Ardından Polevit şelalesi Ardından Sal Pokut Yaylaları Ardından Ayder yallası;  doyamayacağınız bir gün olacak.
Konaklama: Fırtına Vadisi Ayder veya Ardeşen
10. Gün:
Kahvaltı sonrası karadenizin en meşhur göllerinden Borçka Karagöle gideceğiz müthiş manzaralar temiz hava eşliğinde serbest zaman vereceğiz. Fotoğraf çekmek  dinlenmek çay kahve içmek için geçireceğimiz serbest zaman sonrası Bir sonraki gezimiz Batum için araçtaki yerlerimizi alacağız(sınır geçişleri tc kimlik kartıyla yapılabilmektedir) sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimiz yapıldıktan sonra Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumide Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp Konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.
Konaklama Ardeşen
11. Gün:
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezi alışverişimizin ardından Sürmene bıçakları Alışverişi Ayasofya cami ziyareti çay fabrikası gezisi ve alış veriş molası (burada da çayın mutfağımıza ulaşmadan önce hangi evrelerden geçtiğini göreceksiniz).Ardından Fındık alışverişini tamamlayıp otelimize geçeceğiz.
Konaklama  Ordu
12. Gün:
Kahvaltı sonrası Ordu boztepeye gideceğiz burada  Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim 485 m. yükseklikte ki Boztepe’ye Teleferik ile çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Ardından Sivasa geçeceğiz Sivas Kongresi Müzesi - Burciye Medresesi - Çifte Minareli Medrese ve Şifaiye Medresesi - Ulucami - Gök Medrese Gezilerinin ardından alışveriş için serbest zaman vereceğiz. sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.
Sivas konaklama
13. Gün:
Sabah otelimizden ayrılıp Kayseri ye doğru harekete geçiyoruz  Kayseri şehir turu - Cevher Nesibe Şifahanesi 1206 yılında Nesibe Sultanın vasiyeti üzerine ağabeyi Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yaptırılan Şifahane 1890 tarihine kadar işlevini sürdürmüştür. Anadolu nun ilk şifahanesi olan yapı hakkında hikayeleri rehberimizden dinledikten sonra Hunat  Hatun Medresesi ne geçeceğiz  Kesme taştan inşa edilmiş olan Hunad Hatun Külliyesi cami, medrese, hamam ve türbe bölümlerinden oluşur. Külliye camiinin minaresi II. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. Külliyenin dikdörtgen planlı medresesi bugün Kayseri Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılmaktadır. Sonrasında Sahabiye Medresesi ve Kurşunlu Cami gezimizin ardından dönüş yolculuğumuz başlayacak. Fakat fazla zamanımız olursa Kapadokya da da kalan zamanımızı değerlendirecek şekilde gezimiz olacak.
Akşam saatlerinde Antalyaya doğru dönüş yolculuğumuz başlayacak

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahat sigortası
Yarım Pansiyon Konaklamalar
Otellerde Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
Rehberlik Hizmetleri
Van gölü tekne turu
Yayla Turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel dişında alınan yemekler
Boztepe Teleferik ücreti
Batum çıkış harcı
Batum Turu
Özel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   11 Gece Konaklama

  • Konaklama

   3*4* Oteller

  • Ulaşım

   Otobüs

  • Gezilecek Yerler

   Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu, Gürpınar Şelalesi, Malatya Şire Pazarı, Harput, Ovacık, Pertek Kalesi, Munzur Vadisi, Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgahı, Muş Ovası, Murat Köprüsü, Ahlat, Gevaş, Akdamar Adası, Van Kalesi, Muradiye Şelalesi, Doğu Bayazıt, İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri, Ebu El Manuçehr Camisi, Kars Kalesi, Şehitlik Anıtı, Çifte Minareli Medrese, Taş Han, Sümela Manastırı, Uzun Göl, Zilkale, Ayder Yaylası, Gürcistan Batum, Boztepe, Sivas Kongre Müzesi, Kayseri Turu

  • Kalkış Yeri

   Antalya

  • Telefon

   0242 316 90 04 - 0542 316 90 04

  Benzer Turlar

  Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

  Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

  7 Gece Konaklama

  25.11.2023

  770,00 €

  Batı Karadeniz Turu Maşukiye Rotası

  Batı Karadeniz Turu Maşukiye Rotası

  2 Gece Konaklamalı

  25.10.2023

  4.700,00 ₺

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  2 Gece Konaklama 3 Gün Gezi

  15.11.2023

  9.600,00 ₺

  Kaplıca Turu (Safran Termal Hotel 3 Gece Konaklamalı)

  Kaplıca Turu (Safran Termal Hotel 3 Gece Konaklamalı)

  3 Gece 4 Gün

  13.11.2023

  9.000,00 ₺

  Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

  1 Gece Konaklama

  16.11.2023

  3.500,00 ₺

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2