Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)

 • Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)
 • Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)
 • Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)
 • Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)
 • Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)

Antalya Alanya Manavgat Seik çıkışlı doğu anadolu turu. En geniş kapsamlı gezi MALATYA ELAZIĞ TUNCELİ BİNGÖL TATVAN VAN DOĞUBEYAZIT KARS ERZURUM ERZİNCAN SİVAS KAYSERİ tur programına dahil olan yerlerdir.
Bölgenin en iyi otellerinde Konaklama
En Kapsamlı Doğu Anadolu Turu
En iyi fiyat garantisi
Belki hayatınızda bir kez zaman ayırabileceğiniz bir gezi için en iyi planlamaları yapmaya çalıştık
Şimdiyedek sağladığımız %100 müşteri memnuniyetinden sizde faydalanın


  VADE FARKSIZ 3 TAKSİT  

1. Gün:
Antalya dan  Kayser ye saat 08 10 uçağında yerlerimizi alacağız. Yaklaşık bir saat onbeş dakkalık bir uçuştan sonra Kayseriye varacağız Hava alanından bizleri bekleyen notobüsümüzde yerlerimizi alıp Malatya ya doğru yola çıkıyoruz. İlk gezi yerimiz Somuncu Baba Türbesi, Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi’ni gördükten sonra Malatyaya geçiyoruz Şire Pazarında vereceğimiz alışveriş molası  Bakırcılar Çarşısı ve yöresel ürünlerin tadımlarının da yapılacağı serbest zamanımızın ardından  Elazığ a hareket ediyoruz. Elazığ turumuza Harput'u gezerek başlıyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor.  Ardından otelimize hareket ediyoruz.
Konaklama Elazığ
2. Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tunceli Ovacık yönüne doğru harekete geçiyoruz. İlk olarak Pertek yönüne doğru Harekete geçiyoruz.  Pertek e ulaşmak için Keban Barajı üzerinden geçeceğiz seyahatimiz esnasında baraj suları altında kalan Pertek Kalesini görme fırsatımız olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı'na geçiyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna ya sahiptir. Gezi yerlerimiz arasında Munzur  Çayı nın ana kaynağı olan Munzur Gözelerini de ziyaret edeceğiz. Ardından bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Tunceli merkezde serbest zamanımız olacak sonrasında konaklamak üzre bingöle geçeceğiz
Konaklama Bingöl
3. Gün:

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra üzerinden Doğu Anadolu’nun en büyük 2. ovası olan Muş Ovası görerek seyahatimize devam ediyoruz. Son zamanların çok merak edilen ve önem kazanan yüzen adaları ziyaret edeceğiz. Ardından Murat Nehri’nin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ' tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerine kurulmuş Ahlat a ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk Mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte Emir Bayındır Kümbet ini görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz. Sonrasında öğle yemeği için Van Göl'üne özgü olan İnci Kefal Balığının tadına bakacağız. Öğle yemeğinden sonra Gevaş'ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar Adası’na varıyoruz. 10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan, bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten turumuzu sonlandıracağız.

Konaklama Van
4. Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaret noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır. Van Kale’sini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşsiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor. Kedi evi gezimizden sonra Muradiye Şelalesi’ne geçiyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraflar çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Bend-i Mahi Çayı’nın seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçidinden hareketle Doğubayazıt’a devam ediyoruz. Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş Doğubayazıt 'ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanılan İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı saray, bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve haremlik bölümüyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubayazıt'ı yukardan seyretme şansını yakalıyoruz. Alışveriş için verdiğimiz Serbest zamanımız sonrasında alacağımız.
 
Konaklama ve akşam yemeği Doğubeyazıt veya Kars
5. Gün:
Otelimizde alacağımız güzel bir kahvaltısından sonra  Ani Harabelerini gezmek üzre yola çıkıyoruz. Nurada detaylı bir gezi ve rehberimizin anlatımları sonrası Kars Şehir merkezine geliyoruz. Şehirmerkezinde Kafkas Cephesi Müzesi-Fethiye Cami- Kars Kalesi-Kars Tarihi sokakaları gezimizi tamamladıktan sonra yöresel alışverişler için zaman ayıracağız. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 
Konaklama Kars
6. Gün:
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Aras Nehri takibiyle Horasan üzerinden Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz.  İlhanlılar tarafından inşa edilen tarihi Çobandede Köprüsü’nü görüp Erzurum 'a ulaşıyoruz . Ulaştığımız kentte doğunun en büyük ulu camisi ve ülkemizin en büyük medresesi olan Çifte Minareli Medrese yi ziyaret ediyoruz. Bir Selçuklu anıt mezarlığı olan Üç Kümbetler alanına geçiyoruz. Erzurum 'un ünlü Oltu taş işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Konaklama Erzurum
7. Gün:
Erzurum çıkış - Erzincan - Bakırcılar Çarşısı - Sivas - Kongresi Müzesi - Burciye Medresesi - Çifte Minareli Medrese ve Şifaiye Medresesi - Ulucami - Gök Medrese  Gezilerinin ardından alışveriş için serbest zaman vereceğiz. sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.
Sivas konaklama
8. Gün:
Sabah otelimizden ayrılıp Kayseriye doğru harekete geçiyoruz  Kayseri şehir turu - Cevher Nesibe Şifahanesi 1206 yılında Nesibe Sultanın vasiyeti üzerine ağabeyi Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yaptırılan Şifahane 1890 tarihine kadar işlevini sürdürmüştür. Anadolu nun ilk şifahanesi olan yapı hakkında hikayeleri rehberimizden dinledikten sonra   Hunat  Hatun Medresesi ne geçeceğiz  Kesme taştan inşa edilmiş olan Hunad Hatun Külliyesi cami, medrese, hamam ve türbe bölümlerinden oluşur. Külliye camiinin minaresi II. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. Külliyenin dikdörtgen planlı medresesi bugün Kayseri Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılmaktadır. Sonrsında Sahabiye Medresesi ve Kurşunlu Cami gezimizin ardından otelimize geçiyoruz.
Konaklama Kayseri
9. Gün:
Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası Saat 10 ,00 da antalyaya hareket edecek uçağımızda yerimizi almak üzere hava limanına geçiyoruz. Yaklaşık 1saat 15 dak. sürecek uçuşumuzun ardından Antalyaya varmış olacağız ve turumuz son bulacak.

NOT: Eger bir gün önce akşam saatlerinde Antalya ya direk uçuş açılırsa katılımcılara teklif edilecek ve bir gün önceden Kayseride konaklamadan dönmek isteyenler olursa uçuş fiyat farkları hesaplanıp konaklama fiyatı düşülerek işlem yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş Dönüş uçak biletleri
Seyahat sigortası
Yarım Pansiyon Konaklamalar
Otellerde Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
Rehberlik Hizmetleri
Van gölü tekne turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Özel harcamalar
Otel dışında alınan yemekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

   GENEL BİLGİLER 

  * Rezervasyonlarınızı online herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz

  * Kontenjan dolduğunda yada tur çıkış tarihine 4 gün kala rezervasyon sahipleri aranacak ve tura katılmaları konusunda bir sıkıntıları yok ise Rezervasyonları resmileştirilecek ve ön ödemeler alınacaktır.(tur kontenjanı dolana kadar veya tur çıkış tarihine 4 gün kaldığında aranan rezervasyon  sahipleri rezervasyonlarını koşulsuz olarak iptal edebilirler.)
  KALAN ÖDEMELER TUR ESNASINDA NAKİT YA DA KREDİ KARTI OLARAK TAHSİL EDİLECEKTİR.

  *  Tur ücretlerimiz benzer tur organizasyonlarıyla  %10 - 30 oranında düşük ya da yüksek olabilir. Tur ücretleri; gezi bölgesindeki benzeri tur planlamaları fiyatları dikkate alınarak değil. Tamamen kendi prensiplerimiz doğrultusunda belirlenen ihtiyaçlar dikkate alınarak elde edilen maliyetler hesaplanarak üstüne ekleyeceğimiz komisyon oranıyla belirlenir

  * Konaklamalarımız daha önce deneyimlediğimiz yüksek müşteri memnuniyeti aldığımız otellerde gerçekleştirilir.

  *  Konaklamalarımız hijyenlik, kullanılabilirlik ve yiyecek ihtiyaçlarımızı karşılayabilen gezi bölgesindeki olanaklar doğrultusunda belirlenir ve fiyatı tur ücreti toplamına eklenir.

  *  Konaklamalarda oda terliği bulundurmayan oteller olabilir, ihtiyaca göre önlem almak katılımcının sorumluluğundadır.

  * Turlarımızda kullanılan araçlar Mücbir bir sebep olmadığı durumlarda Meccedes Marka 5 yaşını aşmamış ya da düşük kilometrelerde bakımlı ve yeni araçlardır. Şirketimiz için prensip dir.

  * Seyahat esnasında oturma düzenimiz bir yazılım sayesinde belirlenecek ve her konaklamadan sonra konaklama sayımıza ve kişi sayımıza ya da araç büyüklüğümüze göre sistemli yer değişikliği sağlanacaktır. Oturma düzeni her katılımcı için gün gün hangi numaralı koltukta oturacağı liste halinde bilgisi verilecektir. Bu şekilde her katılımcı önde arkada ve ortada oturma şansı bulacaktır. Her katılımcı bu koşulu kabul etmiş sayılır.

  *  Araç tutması v.b sorunları olabilen kişiler bireysel olarak hap bulundurma yada benzeri önlemleri alma sorumluluğu kendilerine aittir.

  * Gezi esnasında kırılan hasar gören ve kaybolan bagajlar veya eşyalar katılımcının sorumluluğundadır. Bagajların ve eşyaların araçlara konulduğundan ve emniyetin den katılımcı sorumludur.

  * Bagajlar sadece otel varış noktalarında alınabilir.  Yanınızda bulunması gereken eşyalar bagajdan veya bavuldan ayrı tutulmalıdır.

  * Tur programlarımız olağan üstü koşullar(deprem yağış heyelan vb) oluşmadığı sürece eksik bırakılamaz. Fakat bölgesel koşullara göre gezi sıralamasında değişiklik yapılabilir. Bu değişiklik  hakkı tur rehberine veya acenteye aittir. Gerekli görülürse değişiklik yapılır

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Antalya Çıkışlı Doğu Anadolu Turu (Uçaklı) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   8 Gece Konaklama

  • Konaklama

   Konaklama : 8 Gece

  • Ulaşım

   Ulaşım : Uçak

  • Gezilecek Yerler

   Malatya Elazığ Tunceli Bingöl Tatvan Van Kars Erzurum Erzincan Sivas

  • Kalkış Yeri

  • Telefon

   0242 316 90 04 - 0542 316 90 04

  Benzer Turlar

  Antalya Çıkışlı Davraz Kayak Merkezi Turu

  Antalya Çıkışlı Davraz Kayak Merkezi Turu

  Günübirlik

  02.03.2024

  500,00 ₺

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  2 Gece 4*- 5* Konaklama

  15.04.2024

  10.400,00 ₺

  Kaplıca Turu (Safran Termal Hotel 3 Gece Konaklamalı)

  Kaplıca Turu (Safran Termal Hotel 3 Gece Konaklamalı)

  3 Gece 4 Gün

  04.03.2024

  4.700,00 ₺

  Antalya Çıkışlı Doğu Ekspresi Turu

  Antalya Çıkışlı Doğu Ekspresi Turu

  4 Gece Otel Konaklama 1 Gece Tren

  08.03.2024

  14.500,00 ₺

  Gap Turu

  Gap Turu

  5 Gece Konaklama

  05.05.2024

  13.700,00 ₺

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2