Bursa İznik İstanbul Polonezköy Ağva Edirne Çanakkale Turu

Detaylı bir İstanbul gezi programıdır 
 

1. Gün: YOLCULUK

Belirlenen toplanma yerlerinden (Alanya-Manavgat-Serik- Antalya şehir içi-Isparta-Burdur) misafirlerimiz alınarak gece yolculuğu yapıyoruz


2. Gün: BURSA-CUMALI KIZIK KÖYÜ-ULUCAMİ-YEŞİL CAMİ-KOZAHAN -İZNİK

Gece yolculuğumuzun sabahı kahvaltımızı Kınalı Kar dizisinin çekimlerinin yapıldığı Cumalı Kızık Köyünde alıyoruz. Kahvaltı sonrası, geçmişi 1300 yıllarına dayanan ve UNESCO dünya mirası listesinde de yer alan Cumalı Kızık Köyünün taş döşemeli dar sokaklarında bulunan mor, mavi, sarı renklere boyanmış taş ve tahta karışımı evlerinin bulunduğu sokakları geziyor ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin de türbesinin bulunduğu Ulu Cami’yi rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret edip buradan 1414 Yıllarında Celebi Mehmet tarafından yaptırılmış duvar çevresi çinilerle işlenmiş Anadolu’nun tek camisi ve Bursa’nın sembolü haline gelmiş Yeşil Cami yi gezmeye gidiyoruz. Yeşil Cami’yi gezdikten sonra Osmanlı İmparatorluğu başkentinin Bursa oluşundan sonra yaptırılmış Koza Han’ı ziyaret ediyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında da İznik’e varmak üzere harekete geçiyoruz. İznik Gölü etrafında yürüyüş ve manzara keyfi sonrası Ayasofya Müzesi, Yeşil(Çinili) Camii, İznik Çini(Nilüfer Hatun İmareti) Müzesi, Şeyh Kutbettin Camii, Lefke Kapı ve Süleyman Paşa Konağı gezileri akabinde Çini atölyelerinde alışveriş …. Sonra konaklama ve akşam yemeği için İstanbul’a geçiyoruz
Konaklama İSTANBUL ASİA CTİY HOTEL V.B


3. Gün: BÜYÜK ADA- DOLMABAHÇE SARAYI - FENER - BALAT – EYÜP SULTAN CAMİİ – PİERRE LOTİ TEPESİ - SÜLEYMANİYE CAMİİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Büyük ada olacak büyük adada selbest zamanımız da fayton gezisi yapabilir denize girilebilir Sokaklarında gezinti yapılabilir ve Marmara manzaralı kıyı cafelerinde çay kahve keyfi yapılabilir. Büyük ada gezimizin ardından Dolmabahçe Sarayı 'na hareket ediyoruz. Osmanlı imparatorluğunun günümüze ulaşan en görkemli sarayını ziyaret ettikten sonra Haliç kıyılarına hareket…... Yabancıların Altın Boynuz ismi ile tanımladıkları İstanbul 'un en keyifli manzaralarından bir tanesi eşliğinde Haliç kıyılarında aracımız ile kısa bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Bu seyahatimizde Haliç kıyısında bulunan Ortodoks Patrikhanesi, Tarihi Feshane binası, Mehterhane binaları gibi Fener, Balat semtinde öne çıkan eserlerini rehberimizin anlatımları ile panoramik olarak görüyoruz. Kısa seyahatimizin ardından her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Eyüp Sultan Camii ve Eyüp Sultan Türbesi’ni geziyor ve ünlü şair Pierre Loti ’nin adını alan manzara tepesine ulaşıyoruz. Burada Haliç manzarası eşliğinde çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Süleymaniye semtine ulaşarak Süleymaniye Camii ve Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan 'ın ve mimar Sinan türbesi türbesini ziyaret ediyoruz. Gezimizi burada tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Tur dönüşü serbest zaman ve konaklama otelimizde.
Konaklama İSTANBUL ASİA CTİY HOTEL V.B


4. Gün: TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – DİKİLİTAŞ – YEREBATAN SARNICI - BOĞAZ TURU

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı'nın en büyük ve İstanbul’un ilk sarayı olan Topkapı Sarayı ’nı gezdikten sonra Bizans döneminin en önemli kilisesi Osmanlı döneminin ise önemli camilerinden olan ve günümüzde müze olarak hizmet veren Ayasofya Müzesi 'ni geziyoruz. Daha sonra Hipodrom bölgesindeki Sultan Ahmet Camii, Dikilitaş, Yılanlı Sütun gezilerinin ardından Yerebatan Sarnıcı 'ni geziyoruz. Tur programımızı Boğazda tekne turuyla istanbulun eşsiz manzarasını foğraflayarak sonlandırıyor ve Konaklamak üzre otelimize dönüyoruz.
Konaklama İSTANBUL ASİA CTİY HOTEL V.B


5. Gün: POLENEZKÖY-ŞİLE -AGVA

1842 de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy'e doğru hareket ediyoruz. Cumhuriyet Köyünde Alacağımız muhteşem köy kahvaltısı sonrasında güzeller güzeli bahçeleri evleri ve doğasıyla bakir bir doğa cenneti olan Polonezköy`de Polonezköy Kültür evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze nin Evi (Eski Polonezköy Evi) Meryem Ana Kilisesi gezisinden sonra Cumhuriyet Köyünde bulunan şirin bir mekânda kahvaltı molası veriyoruz. Doğayla iç içe geçirdiğimiz zamandan sonra başka bir doğal ve tarihi güzellik olan şirin bir balıkçı kasabası olan Şileye hareket ediyoruz. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan Kaya, Şile Feneri, Şile Kalesini fotoğraflıyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. Ağva da muhteşem nehir kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ağva'da ilk olarak Göksu deresi üzerinde bulunan mekânları fotoğraflayacağımız ekstra Tekne Gezimize başlıyoruz. Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva'ya geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergâhında önce Mavi Koy daha sonra Akçakese Köyü'ne uğrayıp kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
Konaklama İSTANBUL ASİA CTİY HOTEL V.B


6. Gün: EDİRNE-SELİMİYE CAMİİ-TABYALAR-SARAYİÇİ-RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI- HADRİYAN KİLİSESİ-2.BEYAZIT KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ - LOZAN ANITI-KARAAĞAÇ-MERİÇ NEHRİ KÖPRÜSÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından ihtiyaç molaları ile Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varıyoruz Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye, Üç Şerefeli Camii ve Eski Camii gezileri…. Saraçlar Caddesi’nde serbest zaman. Tabyalar, Balkan Savaş Müzesi, Saray içi, Fatih ve Saray Köprüleri, Babüssade ve kasırların gezilmesi. 16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, tarihi tren istasyon’u, Karaağaç, Rüstem Paşa Kervansarayı, Hadriyan Kilisesi, tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Meriç Nehri kıyısında çay molası ve gün batımı manzarasının da tadını çıkartıp ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama  Edirne HİLL HOTEL-RAMADA HOTEL V.B


7. Gün: ÇANAKKALE-GELİBOLU YARIM ADASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gelibolu Yarımadası’na doğru hareket ediyoruz. Burada rehberimizin bize anlatacağı birçok hikâye eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı, Şahindere Sargı yeri Şehitliği, Büyük Şehitler Abidesi ve Morto Koyu, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş, Zığındere Sargı yeri Şehitliği ziyaretlerimiz sonrası Alçı tepe Köyü’nde öğle yemeği molası….. Sonrası Anzac Koyu, Kanlısırt Yazıtı, Anzac Anıtı, Kırmızısırt Tünel ve Siperleri, Mehmetçiğe Saygı Anıtı 57. Alay Şehitliği, Cönk Bayırı, Atatürk Anıtı ve Yeni Zellanda Anıtı, Siperler, Atatürk’ün Gözetleme Yerinden Anafartalar Ovasını Kuş Bakışı İzleme ve Gelibolu Yarımadasından ayrılarak Antalya ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otel Konaklamaları
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Otobüs içi ikramları
Otellerde alınan sabah kahvaltısı
Otellerde alınan akşam yemeği
Zorunlu seyahat sigortası
Otobüs İle ulaşım
Çanakkale feribot ücreti

Boğaz turu.
Pierre Loti teleferik
Büyük ada feribot ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel dışında alınan yemekler
Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Alanya Alanyum Alışveriş Merkezi (18:00)
 • Alanya 25 Mtr Lik Yol (18:05)
 • 1 Antalya Güzeloba Kipa (19:00)
 • Manavgat Side Kavşağı Total İstasyon (19:00)
 • 1 Antalya Laura Alışveriş Merkezi Otopark (19:05)
 • 1 Antalya Özgürlük Bulvarı (19:05)
 • 2 Antalya Dedeman Yolu Tolimtur Ofis Önü (19:20)
 • 2 Antalya Eski Komaş (19:40)
 • 2 Antalya Burh.Onat Onadolu Has Karşısı (19:45)
 • Serik Öğretmen Evi (19:45)
 • 3 Antalya Mevlana BP Petrol Önü (19:55)
 • 3 Antalya Mevlana Ziraat Bankası (20:00)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Vakıfbank (20:05)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Samanyolu Pastanesi (20:10)
 • 5 Antalya 5M Migros (20:15)
 • 5 Antalya Konyaaltı Eski Turkay Otel (20:25)
 • 5 Antalya Uncalı Çevikkuvvet (20:30)
 • 6 Antalya Dokuma Özdilek (20:40)
 • Antalya Otogar Karşısı (20:45)
 • Antalya Döşemealtı (21:30)
 • Bucak Otogar Önü (22:45)
 • Burdur Devlet Hastanesi Önü (23:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

Tur biniş noktaları Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip katılımcılara SMS yoluyla saat bildirimi yapılacaktır.

Araçlarımız en çok 5 yaşında yeterli donanıma sahip iki şoförlü 46 kişilik araçlardır. Fazla gelebilecek taleplerden dolayı ek kontenjan açılmaz.

Programda eksik bırakılmamak koşulu ile gezi yerleri sıralamasında değişiklik yapma hakkı Acente yetkilisine veya Rehbere aittir ve gerekli görüldüğünde uygulanır.

Konaklamada 3, kişiler için bazı otel hizmetlerinde ek yatak konularak hizmet verilebilir bunda acentenin sorumluluğu yoktur.

Konaklamalarda oda terliği bulunmayan oteller olabilir bu ihtiyaç için tedbir almak katılımcının sorumluluğundadır.

Tur esnasında kaybolan veya unutulan eşyalardan Acente sorumlu değildir Gerekli dikkati göstermek katılımcının sorumluluğudur.

1 Gün ve üzeri konaklamalı turlarda otobüs içinde oturma düzeni rotasyon uygulanarak gerçekleştirilir ve tüm katılımcılar bu düzene uyma zorunluluğu vardır.

Konaklamalı turlarımızda Araç içinde oturma düzenimizi sistemimiz otomatik olarak belirlemektedir sonraki günlerde rotasyon uygulanır

2.İptal Şartları

Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

Sigorta poliçesinde Mücbir Sebepler kapsamında olmayan mazeretler için sigortacı veya Acente iade yapmaz.

Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Hizmeti satın alan, hizmetin başlamasına 20 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

3.Vize Bilgileri

Bursa İznik İstanbul Polonezköy Ağva Edirne Çanakkale Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 242 316 90 04

Benzer Turlar

Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

3 Gece 4 Gün

15.10.2021

440,00 TL

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

2 Gece 3 Gün

03.11.2021

760,00 TL

Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

2 Gece 3 Gün

09.11.2021

1.850,00 TL

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2