Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)

 • Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)
 • Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)
 • Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)
 • Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)

1. Gün: İstanbul - Phuket
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşmamız ile programımız başlıyor. Ardından Türk Havayollarına tarifeli sefer ile Phuket'e hareket ediyoruz.
Not: Antalya hareketimizde birlikte hareket edebilme adına İstanbul uçuşu için uçak seferleri  tavsiyemiz olacak zorunlu değildir.  İsteyen vereceğimiz saatte İstanbul hava limanında bizimle buluşabilirler.
Phuket'e varmamızı takiben bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer. Günün kalanında serbest zaman. Akşam hizmeti olarak isteğe bağlı Fantasea Show (Kişi Başı 65usd  dahil değil). Phuket'in en ünlü kabare öğretmeni. Şov öncesi akşam yemeği yemeği açık büfe olarak sonar gösterisinin yapıldığı tiyatro bölümünü geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, uzay bale yapan dansçılar, akrobasi, özel efektler, 30 fil ile yapılan krallık öğretmeni ve Thai kültürü masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını kişilik bir atmosferde izleyeniz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçilerini büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir gösteri. Gösteri sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK 172 ( Türk Havayolları ) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 11 Kasım 2023 - Saat: 02:15 - Varış: Phuket - Tarih: 11 Kasım 2023 - Saat: 15:40
2. Gün: Phuket
Sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşten faydalanmanız için tam gün serbest zaman. Ardından Öğle Yemeği Yemekli Phi Phi Adaları Gezisi için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Tayland'ın belki de en egzotik adalarına sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Surat teknelerimizle Phuket'in bölgeleri iki cennet ticari Adasından ilki Phi Phi Don'a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağacı ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio'nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”'de denize girme ve güneşlenme imkânı. Güneşin ve kumsalın tadına doyamayacaksınız. İkinci sırada Phi Phi Ley'e uğruyoruz. Burada Viking Mağarasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adasında. Turumuzun ardından otelimize devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün: Phuket
Sabah otel kahvaltının ardından öğle yemekli ve teknede sınırsız alkolsüz içeceklerle James Bond Adası (75usd/kişi başı dahil) turumuzu yapacağız. Gezimiz bir çok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adalarıda olacak. Özel kanolarımız ile birlikte bu gezi sırasında , koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarında bir macera sizleri bekliyor olacak. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız yemeğin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görmek, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çekmek için serbest zaman verceğiz. James Bond Adasından sonraki en son durağımız yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa Adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek). Turumuzun ardından otelimize devam ediyoruz. 
Konaklama otelimizde.
4. Gün: Phuket - Bangkok - Pattaya
Kahvaltının ardından Bangkok uçuşumuz için Phuket havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Bangkok'a uçuyoruz. Bangkok'a varınca, bizi bekleyen aracımızla Pattaya'ya doğru yola çıkıyoruz. Pattaya'ya varmamızın ardından serbest zaman. Sonrasında Fil Safarisi turunu yapacağız. (kişi başı 35usd Dahil) . Fillerle ilgiler de aldıktan sonra ormanın içinde  safariye çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirler Alcazar Şov'a (kişi başı 35 usd Dahil değil) katılabilirler. Tayland'ın Lido tarzı bu en güzel kabare şovunda, sahne sahne dekorları, gösteri törenleriyle savaşçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle görsel, güzel bir akşam geçiriyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
5. Gün: Pattaya
Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen müşteri isteğe bağlı olarak düzenlenecek Mercan Adası turuna (Kişi başı 50usd dahil değil) katılabilirler. 
Pattaya sahilinden özel suratlarımızla tekne, palmiye ağaçları arasında ticari tozlarından oluşan beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz 
sularında yüzebileceğimiz Mercan Adasına gidiyoruz. Öğle yemeği ızgara balık , salata çobanı ve tropik meyvelerden oluşur. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
6. Gün: Pattaya - Bangkok
Sabah kahvaltının ardından Bangkok'a gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Altın Buda, Çin mahallesi, Çiçekçiler Caddesi, Parlamento binası, Demokrasi Anıtı ve Kraliyet Caddesi görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından otelimize geçiyoruz. 
Arzu eden müşteri isteğeel olarak düzenlenecek olan Kanallar turuna (30 USD Kişi Başı dahil) katılabilirler.
Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz sırasında Bangkok'un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Taylant'lıların kanalları üzerindeki evleri yakından tanıyacak, Tayland'ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına tanık olacaksınız. 
Turumuzun ardından otelimize transfer. Arzu eden isteğe bağlı olarak düzenlenecek olan Chao Praya Yemekli Tekne Gezisi & Asiatique Gece Pazarı (40 USD kişi başı Dahil Değil) turuna katılabilirler. Uzak Doğu'nun Venedik'i olarak bilinen Bangkok'un kralları nehri Chao Praya üzerinde, 41 metre büyüklüğündeki teknemizde, canlı müzik eşliğinde bir akşam yemeği yemeği misafirleri bekleyenler Yemeğimizin ardından tarihi Siam krallığına dayanan ,okyanus ötesi Avrupa ülkeleri ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölge inşa edilmiş , tarih ve modernizemin iççice geçişi, içinde 1500'den fazla dükkân ve restoran ile , Bangkok'un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique yapabileceğiz. Alışveriş için serbest zaman geçirirken krallar nehri bilinen olarak Chao Praya'a karşı içeceklerinizin tadını çıkarmanın tam zamanı. Gecenin sonunda otelimize transfer.
7. Gün: Bangkok
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafir rehberimizin isteğeel olarak düzenleyeceği yüzen çarşı turuna (50 USD Kişi Başı dahil) katılabilirler. 
Bu turumuzda Bangkok'un sahip olduğu yol üzerinde ilk önce dünyaca taninmiş Siam İkizlerinin doğumlu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkında nelerde yararlandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşya görme, ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk yolcu otobüsü yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip  Uzakdoğu manzaraları eşliğinde zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş ünlü Yüzen Çarşı'ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulmuş açık pazarları görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.
8. Gün: Bangkok - İstanbul
Sabahın erken saatinde Bangkok Havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçuşun ardından İstanbul Havalimanı'na varma ve turumuzun sonu.
Uçuş No: TK 59 ( Türk Havayolları ) - Kalkış: Bangkok - Tarih: 18 Kasım 2023 - Saat: 09:20 - Varış: İstanbul - Tarih: 18 Kasım 2023 - Saat: 16:15

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok / Bangkok – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
Yerel havayolları ile Bangkok – Phuket – Bangkok arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
Pattaya'da 4* otel 2 gece oda kahvaltı konaklama
Phuket'te 4* otel 3 gece oda kahvaltı konaklama
Bangkok'da 3* otel 2 gece oda kahvaltı konaklama
Panoramik Bangkok şehir turu
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Seyahat Sağlık Sigortası 
Türkçe rehberlik hizmetleri (varıştan itibaren, rehber karşılaması Bangkok havaalanında olacaktır)
Öğle yemekli 75 USD değerindeki Phi Phi Adası Gezisi dahil
James Bond Adası (75usd
 Fil Safarisi turu. (kişi başı 35usd)
Bangkok Kanallar turuna (30 USD)
Yüzen çarşı turuna (50 USD)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
Programda belirtilmeye tüm yemekler
Şahsi harcamalar, tüm içecekler
Opsiyonel turlar
Öğle ve akşam yemekleri
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  KATILIM ŞARTI

  Bu gezimiz, en az 15 kişilik katılım ile düzenlenebilecektir. Yeterli katılım sağlanamazsa, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 10 gün öncesidir. 
  Katılım azlığı nedeniyle iptal edilen tur, tarafınıza bildirilecektir. 

  VİZE

  Tayland
  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 aydan itibaren geçerli ve 10 yaşında eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 
  Tarafınıza ileteceğimiz “Vize İçin Gerekli Evraklar” belgeler ile vize alınması gerekmektedir.

  OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

  Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis merkezi yerel acentesi tarafından en az 20 kişi katılımı ile düzenlenmekte olup, 
  sınırlama zorunluluğu olmayacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik,
  kullanım araç görünümüne göre değişiklik gösterebilmektedir. İsteğe bağlı turların / açıklamaların günleri ve saatleri, gidilecek yerlereki müze,ören yerlerinin veya mekanın açık/kapalı olma durumlarına ve hava koşullarına göre göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  KONAKLAMA

  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi ayarlar, belirtilen km'lerden fazla mesafe kullanılabilir. 
  3 Kişilik odalar, otellerin yoluna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye ev sahipliği yapan, standart yataklardan küçük olabilir.
  3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır.   

  Tur teslimatı dahil olan hizmetlerden pansiyondan alınan kahvaltılar, bulunulan yerel kahvaltı evine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak yönetilen,
  reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan temelde bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup tahsisleri ayrı verilmiş bir salonda servis verilebilir.

  PARA BİRİMİ

  Tayland para birimi Bahtı (THB).
  Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda faydası vardır.

  SAAT DİLİMİ

  Bangkok ile Türkiye arasında +4 saat farkı bulunmaktadır. 

  KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont kullanmayı öneriyoruz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası çevreye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz.

  YEMEK KÜLTÜRÜ

  Güney Doğu Asya'da tavuk, deniz ürünleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

  ELEKTRİK

  Elektrik 230 volt olsa da kalınacak merkezlerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü ödüllerdir.


  ÖNEMLİ NOTLAR

  Geçici pasaportun olması ve/veya alınmış vize (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi içeri sokmama yetkisi vardır.Sorumluluk yolcuya aittir.  

  Acente, hava yolu ile yolcular arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Acente, bu sahil en kısa sürede yolculukla yola çıkar. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır.

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini en fazla 2-3 kullanan turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve buralardaki yerel yapılar tarafından gezildiğinde, girildiğinde izin verilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı geçişlerin gerçekleştirildiği durumda,turun gerçekleştirilememsinden acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda, içinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   7 Gece Konaklam

  • Konaklama

   3*4* Oteller

  • Ulaşım

   Uçak

  • Gezilecek Yerler

   İstanbul - Phuket - Bangkok - Pattaya

  • Kalkış Yeri

   İstanbul

  • Telefon

   0242 316 90 04 - 0542 316 90 04

  Benzer Turlar

  Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

  Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

  7 Gece Konaklama

  25.11.2023

  770,00 €

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  2 Gece Konaklama 3 Gün Gezi

  15.11.2023

  9.600,00 ₺

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2