Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

770,00 €
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu
 • Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu

ANTALYA ÇIKIŞLI

UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU 

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI  FİYATA DAHİL
EN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA
SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL KONAKLAMALAR
ANTALYA-ÜSKÜP-ANTALYA AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ

EKSTRA TUR YOK ! 
 
KİŞİ BAŞI
 770 EURO 
     Den Başlayan fiyat     

Fiyatlar Kademeli Artış Göstermektedir

1. Gün: : Antalya – Üsküp – Belgrad
Antalya’dan hareket; Sun Ekspres Hava yolları ile saat 00,25 da Üsküp’e hareket. Yerel saat ile .02 45 de Üsküp’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yolculuğumuz Sırbistan’ın başkenti olan Belgrat’a hareket ederek devam ediyor. Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski SarayBin yıl anıtıSava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesiBayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeğimizin ardından konaklama Belgrat’taki otelimizde.
Konaklama: Belgrad Hotel Mar vb.


 
2. Gün: Belgrad – Saraybosna
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, SinagogHüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Akşam yemeğimizin ardından
Konaklama: Sarayevo’   Hotel .Exclusive vb.
3. Gün: : Sarayevo – Mostar – Blagay – Poçitel – Trebinye
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mostar şehrine doğru hareket ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından yolculuğumuza ardından Blagay tekesine hareket. Oradaki keyifli turumuzun ardından Trebinye’deki otelimize transfer, akşam yemeğimizin ardından geceleme.
Konaklama: Trebinye Hotel Leotar vb.
4. Gün: Trebinye – Perast - Kotor – Budva – St.Stefan - İşkodra
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın Karadağ’a doğru yolculuğumuza devam edip Kotora varmadan dikkat çeken Perast bölgesinde bir tur yapıyoruz. Ardından Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a devam edeceğiz. Kotor'da , Aziz Trifun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden ve oradaki öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Budva ya hareket ediyoruz. Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Budva’ya varış. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Tarihi Şehir (Deniz KapısıSilah MeydanıTarihi Saat KulesiUtanç SütunuBeskuca SarayıAziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” ÇeşmesiAziz Nikola ve Luka Kilisesive Kaleyi gezdikten sonra İşkodraya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.
Konaklama: İşkodra Hotel Holiday vb.
5. Gün: : İşkodra – Tiran – St. Naum – Ohrid
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Arnavutluk’un başkenti olan Tirana doğru hareket ediyoruz. 20 yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varacağız. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camiitarihi Saat KulesiUlusal MüzeOpera ve Bale BinasıParlamento ve Başbakanlık BinalarıCumhurbaşkanlığı KöşküRahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Makedonya’nın tatil gözdesi olan Ohrid şehrine doğru hareket ediyoruz. Makedonya’da ilk durağımız Ohrid gölünün ve de Makedonya’nın en büyük kaynaklarından biri olan Çirni Drim kaynaklarınıSt. Naum kilisesidir (dini ve kültürü Slav dilinde yayan en önemli azizlerden biri). Gölün en önemli kaynaklarını oradaki adada (Ostorovo) görmüş oluruz. Keyifli turumuzun ardında Ohrid merkeze doğru devam ediyoruz. Yol üzerinde büyük önem taşıyan ve restore edilen “Su müzesini” de (Museum on water, bay of bones) görmüş oluruz. Keyifli turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeğimizin ardından geceleme Ohrid’teki otelimizde.
Konaklama: Ohrid Hotel Park Like View vb.
6. Gün: : Ohrid – Resne – Manastır - Ohrid
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turu ile programımız devam ediyor. Ohrid’in eski bölümü UNESCO koruma altına alınan, gölüyle birlikte eşi olmayan, balkanların incisi gibi bilinen şehirlerden birisidir. Şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Pir Mehmet halveti tekkesiAli Paşa camisi, en eski Çınar ağacıSt. Sofia kilisesiniAntik tiyatroyuSt Marry of Perivleptos kilisesini, Elveda Rumeli dizisindeki sahnelerin büyük bölümü çekilmiş olan bölümden de geçmiş oluruz. Şehir turundan sonra Manastıra doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk’ün ve konsoloslukların şehrine varınca şehir turumuz ile programımız başlıyor. Şehrin neoklasik tarzındaki en ünlü çarşısı “Sirok Sokak” ismini taşıyan, zamanındaki Hamidiye Caddesinden geçerek şehrin en önemli kültür miraslarından 15yy kalan Yeni ve Ishak Celebi camilerini meydandaki Saat kulesi ve aynı zamanda şehrin en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Dimitriya kilisesini ziyaret edip Osmanlı döneminden kalan Bedesteni çarşıdaki Manaki kardeşlerinin sinemasını (balkanlardaki ilk kameramanlardan) katolik bir Katedral kilise ve Makedonya ordu evini de görmüş oluruz. Atatürk’ün okuduğu askeri idadi okulunu ziyaret ettikten sonra (müze giriş ücreti 100’den 2euro) çarşıda serbest zaman. Ardından Ohriye otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel Makedon restoranında müzik eşliğinde alıyoruz. Geceleme Ohrideki otelimizde.
Konaklama: Ohrid Hotel Park Like View vb.
7. Gün: : Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Skopje
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra güzergahında Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. Tetova’daki en önemli mimari eserlerinden biri olan Alaca Camiyi ve Arabatı Baba tekkesini ziyaret ediyoruz. Ardından YAHYA KEMAL’in şehri olan Üsküp’e varışımızla turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ülkenin siyasi, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Ülkenin en büyük nehirlerinden biri için söz ediyoruz. 530 yıl süren Osmanlı egemenliği sırasında şehrin mimari yapısı tamimiyle değişmiş. Günümüzde şehrin en önemli kültür miraslarını şehir turu esnasında ziyaret etmiş oluruz. Üsküp KalesiSt. Spas kilisesiTürk ÇarşısıTarihi Osmanlı han ve hamamlarBüyük İskender heykeli ve Makedonya meydanı, Mustafa Paşa camisiRahibe Teresa anıt evi ve heykeli, müze. Üsküp’te keyifli şehir turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Konaklama: Üsküp Hotel Best Vestern Türistik vb.
8. Gün: : Matka kanyon – Üsküp airport
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Matka kanyonuna doğru hareket ediyoruz. Oradaki keyifli turumuzu tamamladıktan sonra havaalanı transferini gerçekleştiriyoruz. Türkiyeye varınca Sizleri aldığımız yerde bırakarak bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Antalya- Üsküp Gidiş ve Dönüş uçak biletleri 
Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
7 Gece Otel Konaklama 
Otellerde kahvaltı ve akşam yemekleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Akşam yemekli geleneksel Makedon gecesi
Tüm şehir ve konaklama vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel dışında alınan yemekler 
Yurt dışı çıkış Harcı
Seyahat Sağlık sigortası(15-35 €)
DUBROVNİK TURU(Yeşil Pasaport ve Geçerli Schengen Vizesi olanlar için)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  06 Ekim • 25 Kasım

  Tur Fiyatları

  06.10.2023 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiÇocuk
   06.10.2023TRANSFER DAHİL Son 4 Kişi790,00 €1.170,00 €0 - 1 Yaş 140,00 €
   2 - 12 Yaş 670,00 €

  25.11.2023 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiÇocuk
   25.11.2023TRANSFER DAHİL Müsait770,00 €1.150,00 €0 - 1 Yaş 120,00 €
   2 - 12 Yaş 650,00 €

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  Yapılan ödemeler Tur çıkışı kesinleştiği koşullarda sigorta kapsamındadır ve yapılan ödmelen mücbir sebebler dahilinde olan koşullarda kesinti yapılmadan iade edilecektir.
  İadeler ödeme yapılan para cinsinden iade yapılır. 

  3.Vize Bilgileri

  Antalya Çıkışlı Büyük Balkan Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   7 Gece Konaklama

  • Konaklama

  • Ulaşım

   Uçak + Otobüz

  • Gezilecek Yerler

  • Kalkış Yeri

  • Telefon

   0242 316 90 04 - 0542 316 90 04

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2