Karadeniz ve Yaylaları Turu

1750.00 TL

1. Gün: Antalya Hareket

Antalya Alanya Manavgat ve programda belirtilen noktalarda ve saatlerde hareket ediyoruz.


2. Gün: Ordu,Trabzon;Ayasofya Kilisesi-Atatürk Köşkü-Sümela Manastırı

Sabah saatlerinde  Ordu da bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim 485 m. yükseklikte ki Boztepe’ye Teleferik ile çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Ardından gezimize devam etmek üzere Trabzon’a ilk olarak Trabzon Komenos Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi’ni gezdikten sonra ATATÜRK Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında TUĞANA GÜMÜŞ olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerinin sergilendiği alana gidiyor burada ki alış verişlerimizin ardından Dünyaca tanınmış ve tarihin ilk rahibe okulu olarak da bilinen Sümela manastırı 'na çıkıyoruz. Burada gözlerinize inanamayacağınız bir doğa güzelliği içerisinde yüksek ve dik bir dağın yamacına inşa edilmiş manastırı görünce hayretler içinde kalacaksınız. Buradaki görsel güzelliklerinin hafızalarımıza kazınmasının ardından sonraki durağımız dinlenme akşam yemeği konaklama için otelimiz olacak.

Konaklama: ARSEN OTEL-ONUR SENA OTEL-HOTEL NEW JASMİN VB


3. Gün: Gün Uzungöl, Kerester Yaylası, Fırtına vadisi,Ayder

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Uzungölün en beğenilen yaylalarından Kerester Yaylasına gideceğiz burada serbest zaman ve fotoğrof molalarının ardından Uzun gölde kisa bir gezintimiz ve çay molamız sonrasında Fırtına vadisine doğru harekete geçecğiz. Öğle yemeğimiz yöresel yemeklerden en lezzetlilerini sunan restoranımızda alacağız. Ayrıca firtina vadisinin serin ve hırcın sılarında raftink yapıp adrenalin salgılamak isteyenlerin bunu yapmak için yeterli vakti olacak. Ardından Aydere geçiyoruz. Burada herşeye yetecek kadar serbest zaman veriyoruz. ^^Bu akşam eğlence var ;Tulum - Horon^^

Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde ELA HOTEL-PUĞARİ OTE vb


4. Gün: Sal Yaylası-Pokut Yaylası-Polevit Şelalesi-Zilkale

Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Bugün birbirinden güzel üç yaylayı ziyaret edeceğiz. İlk olarak Pokut ve Sal Yaylası'na gideceğiz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğumuzun ardından ilk durağımız olan Sal Yaylası’na ulaşacağız.  Sal Yaylasında geçireceğimiz zaman dan  sonra Pokut Yaylası'na yürüyüşe geçeceğiz.
İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş çok hoşunuza gidecek. Bu kısa yürüyüşün ardından  Pokut Yaylası’nın manzarasının keyfini çıkaracağız.  şansımız varsa bulut denizi ile de karşılaşma ihtimalimiz var.  Yaylayı gezip keyfini çıkardıktan sonra Polevir Şelalesi ve Zilkale   gezimizin ardından Otelimize geçiyoruz.

Konaklama: ELA OTEL - PĞARİ OTEL VB


5. Gün: Karagöl, Batum Veya Mencuna Şelalesi-Çifte Köprü

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borçka ilçe merkezi'ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü ''Klakur (Aralık) Yaylası'nın yakınlarındaki bir tepe'nin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl'e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Öğle yemeğimizi almak için Borçka ilçesine doğru harekete geçiyoruz burada alacağımız öğle yemeğimizin ardında Batum'a doğru harekete geçiyoruz sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimiz yapıldıktan sonra Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumide Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp alışveriş için küçük bir serbest zaman vereceğiz. 
Not: Pandemi sürecinden kaynaklı sınır kapısında sorun olur veya geçiş yasaklaması devam eder ise Günlük Program  Mencuna Şelalesi ve Çifte Köpru olarak gerçekleşecektir.
Konaklama: ELA OTEL - PĞARİ OTEL VB


6. Gün: Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun-Yöresel Alışverişler

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra varsa daha önce eksik kalan gezileri yaparak; günümüzü tamamen yöresel ürünler alışverişlerimize ayırıyoruz. İlk olarak sadece özel yerlerde satılan el ürünü doğal gübrelerden yetiştirilen çaylardan elde edilen çay alışverişi için fırtına vadisine uğruyoruz burada çay hakkında bilgileri aldıktan ve alış verişlerimizi yaptıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezi alışverişimizin ardından Sürmene bıçakları Alışverişi 42 çay fabrikası gezisi ve alış veriş molası (burada da çayın mutfağımıza ulaşmadan önce hangi evrelerden geçtiğini göreceksiniz).Ardından yol üzerinde giderken Karadeniz’in meşhur Trabzon Ekmeğini almak için VAKFIKEBİR’DE kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Son olarak FİSKOBİRLİK’ten Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Konaklama ve akşam yemeği için Samsun 'ya hareket ediyoruz.
Konaklama: NEBA ROYAL OTEL- AMİSOS OTEL VB


7. Gün: Amasya, Çorum, Antalya

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ; Samsun’un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal ATATÜRK’ ÜN şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN Samsun’a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Gazi Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra, ATATÜRK’ÜN 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapuru' ndan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı’nı ziyaret edip sonra Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya yolculuğumuz başlayacak. Amasya’daki gezimize Amasya ve Çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında Amasya’da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasya’dan ayrılarak Leblebinin başkenti Çorum’a gidiyoruz.
Çorum’a gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası ardından turumuzun sonuna geliyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik Hizmetleri
Otel Konaklamaları
Otellerde alınan Kahvaltı ve akşam yemekleri
Seyahat sigörtası
Araç içi ikramlar
Yöresel Eğlenceler
Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı
Öğle Yemekleri
Yaylalar minibüs ücretleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Alanya Alanyum Alışveriş Merkezi (16:00)
 • Manavgat Side Kavşağı Total İstasyon (16:50)
 • 1 Antalya Güzeloba Kipa (17:00)
 • 1 Antalya Laura Alışveriş Merkezi Otopark (17:05)
 • 1 Antalya Özgürlük Bulvarı (17:05)
 • 2 Antalya Eski Komaş (17:15)
 • 2 Antalya Burh.Onat Onadolu Has Karşısı (17:20)
 • 3 Antalya Mevlana BP Petrol Önü (17:25)
 • 3 Antalya Mevlana Ziraat Bankası (17:25)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Samanyolu Pastanesi (17:30)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Vakıfbank (17:30)
 • 5 Antalya 5M Migros (17:35)
 • 5 Antalya Konyaaltı Eski Turkay Otel (17:45)
 • 5 Antalya Uncalı Çevikkuvvet (17:55)
 • 6 Antalya Dünya Göz Hastanesi (18:10)
 • 6 Antalya Otogar (18:10)
 • Antalya Döşemealtı (18:30)
 • Burdur Devlet Hastanesi Önü (20:00)
 • Isparta Sosyal Güvenlik Müdürlüğü (21:30)
Tur Hareket Tarihleri:
19 Temmuz • 22 Ağustos

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
19.07.20211.750,00 TL2.200,00 TL 1.750,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
2 - 3 Yaş 600,00 TL
6 - 12 Yaş 1.100,00 TL
Taksitler »
22.08.20211.750,00 TL2.200,00 TL 1.750,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
2 - 3 Yaş 600,00 TL
6 - 12 Yaş 1.100,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

YURY DIŞI ÇIKIŞLARI İLE İLGİLİ
Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden TOLİMTUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)
*Kimliklerin yıpranmamış olmakla birlikte son 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve çipli yeni kimlik kartı olması gerekmektedir.
*Geçişlerde kolaylık sağlanması açısından geçişlerde kullanacağınız kimlik haricinde ehliyet –pasaport gibi resmi kurumlardan alınmış belgelerin bulundurulması geçiş kolaylığı sağlayacaktır.
*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTERDEN Hem anne hem babadan onaylı ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.
* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilme hakkı kişi başı liet(40derece için) bir karton sigara şeklinde uygulama vardı.
*Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kâğıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
* Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele çok geç giriş yapılabilir. Bu durumda otelde sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği alınamayabilir.

* Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup, konaklamaların tümü otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.(Yemeklerin alınmasının uzun vakitler almaması için gerekli bir koşuldur.

***Pandemi sürecinde araç oturma düzeni*** ;
*Aynı haneden olan kişilerin veya birbirini yakından tanıyan kişilerin yanyana oturmasına izin verilecek. 
*Tek kişi katılım sağlayacak olanların tek başına seyahat etmesi sağlanacak..
*Araç içinde maske takılması zorunludur.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Karadeniz ve Yaylaları Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 242 316 90 04

Benzer Turlar

Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

9 Gece 10 Gün Ekstra Tur Yok

02.07.2021

1.900,00 TL

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

2 Gece 3 Gün

15.07.2021

760,00 TL

Karadeniz ve Yaylaları Turu

Karadeniz ve Yaylaları Turu

7 Gece 8 Gün

19.07.2021

1.750,00 TL

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2