Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)

1350.00
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)
 • Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil)

Mısırda Pramitler Nil nehrinde Tam Pansiyon  Konaklamalar Kızıl deniz de Herşey dahil konaklama uçak biletleri herşey dahil bir tur .

TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ
6 TAKSİT İMKANI
NOT : KONTENJAN 44 KİŞİLİKTİR KONTENJAN DOLANA KADAR ÖN REZERVASYON YAPILABİLİR KONTENJAN DOLDUĞUNDA KATILIMCILAR ARANARAK REZERVASYONLARI RESMİLEŞTİRİLECEKTİR. REZERVASYONLARIN RESMİLEŞTİRİLMESİNDEN SONRA DA ÖDEMELER HAVALE YADA KREDİ KARTI ÖDEMESİ OLARAK ALINACAKTIR

1. Gün: Kahire Uçuşu

Mısıra Uçuşumuz saat 07 :00 da Türk Hava Yolları ile İstanbuldan gerçekleşecek Kahire’ye 2,5 saatlik yolculuğunuz sonrası rehberiniz eşliğinde otelimize transferiniz yapılacak.
Geceleme ve Kahvaltı Kahire’de Hotel Ramses Hilton’da.

2. Gün: Kahire; Piramitler, Memphis ve Saqqara

Piramitler gezisi için hareket ediyoruz. Kahire’ye gelip de görmeden dönmenin olmayacağı yerleri kapsayan bu gezimizde dünyanın en çok merak edilen ve ziyaret edilen tarihi eserlerinden birisi olan Piramitler (Cheops, Chefren, Mykerinos) ve Sfenks Bölgesi (örenyeri bölge giriş ücreti dahildir). Gezimizin ikinci bölümünde  Eski Krallığın başkenti Memphis'te kaymaktaşı Sfenks ve Ramses heykelini görülecek. Biraz daha batıda Sakkara'da tüm piramitlerin anasını, dünyanın en eski taş yapısı olduğuna inanılan Kral Djoser için basamaklı piramidi bulacaksınız(giriş ücreti dahildir).         
Geceleme ve Kahvaltı Kahire’de Hotel Ramses Hilton’da.

3. Gün: Kahire; Müze, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii, Kahire Kalesi ve El Halil Han Pazarı

Sergilediği eserlerle dünyanın en önemli müzelerinden birisi olan Kahire Ulusal Müzesi (giriş ücreti dahil), Osmanlı’nın en ünlü simalarından ve Mısır’a sayısız hizmette bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Selahaddin Eyyubi Döneminde inşa edilmiş ve 7 yüzyıl boyunca devletin yönetildiği yer olarak hizmet vermiş Kahire Kalesi (giriş ücreti dahildir) göreceğimiz yerler arasındadır. Kahire'ye dönerek, Khan-El-Khalili'nin büyüleyici çarşısında kapsamlı bir yürüyüşle bugün gezimiz sona eriyor. Akşam havalimanına gitmeden ve Luksor'a uçmadan önce bu doğuya özgü koşuşturma içindeki Kahire'de son saatlerin tadını çıkarıyoruz. Geceleme Nil gemisinde.

4. Gün: Luxor – Karnak; Batı Theben, Firavunlar Vadisi, Hatşepsut tapınağı, Memnon Heykelleri, Karnak ve Luxor tapınakları

Nil manzarası eşliğinde geçen otobüs yolculuğunuz ile Firavunların son dinlenme yeri olan Krallar Vadisi'ne ulaşacaksınız. Gizemli dev şehir Thebes'in engebeli dağlarından yeraltı dünyasına geçip renkli kabartma resimlerle süslü kraliyet mezarlarını ziyaret edeceksiniz. Firavunların mezarlarına inen koridorlarda, tekrar hayata döndüklerinde kim olduklarını hatırlamaları için yapılan, duvarlardaki resimlere hayran kalacaksınız. 19 metre yüksekliğindeki Dev Memnon Heykelleri’ni geçerek, üç teraslı kırmızı taş çölünde tüm göz alıcı güzelliğiyle yükselen, tarihteki ilk ve tek Kadın Firavun Hatşepsut tapınağını ziyaret edeceksiniz. Yine farklı tapınaklar, sfenksler ve duvarlarda resmedilen zaferlerin hatırası eşliğinde geniş avlulardan geçip Krallar Vadisi gezinizi tamamlayacaksınız(giriş ücreti dahildir). Gemi alınacak öğle yemeğinin ardından gezimiz doğu yakasında devam edecek. . 300 dönümlük, dünyanın en büyük antik dini mekanı olan Karnak Tapınağı’nın mistik havasıyla zaman yolculuğunuz devam edecek. Amon-Ra’ya ithafen inşa edilen, Mısır mimarisinin en zarif örneği Luxor Tapınağı’nı göreceksiniz. Luxor ve Karnak . Tapınakları arasında insan başlı aslan sfenkslerin dizildiği 3 km’lik yolun sonunda 2.Ramses’in Büyük Kapısı’na ulaşacaksınız. Kazanılan zaferlere ait tasvirlerin ve yazıların süslediği kapılarından geçerken binlerce yıllık tarihe tanıklık edeceksiniz(giriş ücreti dahildir). Tahtlarında oturan dev Ramses figürlerinin selamladığı gecenin içinden Nil Nehri üzerinde yolculuğunuz devam edecek. Karnak’ta akşam ışık ve ses gösterisine katılabilirsiniz (Ücrete dahil değildir)

5. Gün: Edfu

Esna'da bir su seviyesini dengeleyen seti gemi asnsörü ile geçtikten sonra, Nil yolculuğunun bir sonraki durağı Edfu. Nil Nehri’nin batısında yer alan Şahin başlı Tanrı Horus’a  aynı adı taşıyan tanrıya adanmış çok iyi korunmuş Horus Tapınağı burada sizi bekliyor. Tapınak, Ptolemaios döneminden kalmadır ve Nil'deki en güzel yapılardan biridir. Horus Tapınağı’nda, palmiye çiçekleri ve yaprakları ile süslenmiş 18 sütun sizi karşılayacak. Bu tapınağın duvarlarına işlenen, dönemi karakterize eden tüm dini sahneler, ziyaretinizle yeniden canlanacak. Sadece firavunların ve din adamlarının geçebildiği 12 sütunlu yolu yürüyerek kutsal alana gideceksiniz.
Kutsal ayinler sırasında kullanılan havuzu ve Nil Nehri’nin taşma zamanını hesaplayan ölçüm aracı Nilometre’yi de, Edfu Tapınağı’nda göreceksiniz(giriş ücreti dahildir). Akşam yemeği gemide alınacaktır.

Ve bu mistik ziyaretten sonra geminiz Kom Ombo'ya doğru devam edecek.

6. Gün: Edfu – Kom Ombo

Sabahın ilk saatlerinde Nil’den aşağıya doğru inen gemi Kom Ombo' ya yönelecek. Eşsiz bir kahvaltıdan sonra Nil terasındaki muhteşem çift tapınağı ziyaret Kom Ombo, programdaki çifte tapınağı ziyaret ediyorsunuz. Yapı, tanrılar Sobek ve Haroeris'in onuruna inşa edilen iki tapınağı birbirine bağlar.  Bu çifte adanmışlık, tüm Mısır'daki Kom Ombo tapınağı için benzersizdir.  Timsah Tanrısı Sobek ve Şahin başlı Tanrı Haroeris için eşit bir temel üzerine inşa edilen iki tanrının paylaştığı Kom Ombo Tapınağı’nda her şeyin çift ve simetrik olarak inşa edildiğini göreceksiniz(giriş ücreti dahildir).

Akşam gemide ve geceleme Asvan'a varış

7. Gün: Assuan; : Abu Simbel (isteğe bağlı) – Assuan-Barajı – Bitmemiş Dikilitaş – Botanik Bahçeleri - Lord Kitchener Adası - Philae'deki İsis Tapınağı

Sabahın erken saatlerinde eğer isterseniz, ücret karşılığı günlük turla, II. Ramses’in kendisi ve eşi Nefertari için Kadeş Anlaşması şerefine inşa ettirdiği Abu Simbel Tapınağı’nı ziyaret edebileceksiniz. Bu tapınakta, Mısır’ın en önemli tanrılarını sembolize eden 22 metre yüksekliğindeki heykellerin ihtişamı başınızı döndürecek(Optiyonel, Rehberin gemide düzenlediği extra turdur).

Aswan barajı ile 40 km genişliğe ve 510 km uzunluğa sahip olan baraj gölünü göreceksiniz. 1979 yılında UNESCO'nun yardımıyla Agilika adasında yeniden inşa edilen ve yapıldığı dönemde Tanrıça İsis’e ithaf edilen Philae Tapınağı’na ulaşacaksınız. Ayrıca Tanrıça İsis’in, oğlu Horus’u dünyaya getirdiğine inanılan, Philae adasında yer alan İsis Tapınağı’ndaki, iki anıtsal kapının arasından geçeceksiniz. Tören alayları sırasında Tanrıça İsis’in kayığının konduğu, sütunlarla süslenmiş Traianus Köşkü’nü de ziyaret edeceksiniz(giriş ücreti dahildir).

Aswan Barajı'nı ve bitmemiş dikilitaşı gezdikten sonra ise geleneksel yelkenli tekne(Feluka) ile Nil Nehri üzerinde süzülerek Lord Kitchener Adası'ndaki Botanik Bahçesi'ni gezebileceksiniz(ücrete dahildir). Tekrar gemiye dönmeden önce botanik bahçelerinde dinlenebilirsiniz.

8. Gün: Assuan - Hurghada

Yukarı Mısır olarak adlandırılan bölgeden ayrılarak büyüleyici doğa manzaraları seyrederek  Kızıldeniz sahilindeki Hurghada’ya gidiyoruz. Geceleme Protels Grand Seas Hotelde. Herşey Dahil.(All Inclusiv).  eleneksel yelkenli tekne(Feluka) ile Nil Nehri üzerinde süzülerek Lord Kitchener Adası'ndaki Botanik Bahçesi'ni gezebileceksiniz(ücrete dahildir).

9. Gün: Hughada - Kızıldeniz

Dinlenme Zamanı: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ve konaklama hotelimizde. (All Inclusiv).  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek turlara katılabilirler.  

10. Gün: Hurghada

Dinlenme Zamanı: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ve konaklama hotelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek turlara katılabilirler. (All Inclusiv).

11. Gün: Hurghada

Dinlenme Zamanı: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ve konaklama hotelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek turlara katılabilirler. (All Inclusiv).   

12. Gün: Dönüş Yolculuğu

Dönüş zamanı, gezinin büyüleyici etkisiyle yolculuğunuz  evinize doğru yeniden erken saatlerde başlayacak

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Gidiş ve Dönüş Uçuşlar, İç hat uçuşu Kahire  - Luxor Egypt Air
* Transferler 
* Kahire’de Hotel 2 gece iki kişilik odada Konaklama ve Kahvaltı
* Nil Gemisinde Konaklama, Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği 
* 5 gece Gemide iki kişilik kamarada Konaklama, 
* Gemi Seyahati sırasında yukarıda sıralanan ören yerleri Rehber eşliğinde ziyaret edilmektedir ve tüm giriş ücretleri.  Tüm Giriş ücretleri içerisinde Tur aracı, Kom Ombo ve Karnak tapınakları, Memnon heykelleri ziyareti, Kral mezarları ve Hadcepsut tapinakları ziyareti için, harçlar, Felukka ile Nubiya köyü gezisi ve bu gezi esnasinda Nil nehri kenarındaki köyde verilecek otantik köy yemeği, Nil nehri içinde bulunan Lord-Kitchener adasi(Botanik bahçesi) ziyareti dahildir. 
* 4 Gece  Kızıldeniz sahilindeki Hurghada’da. All Inklusive (Her şey Dahil)konaklama
* Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Havalimani Vergileri, Fatura ile yolculuktan önce ödenir.
* Bahşişler 
* Misir Vizesi, Yesil pasaporta gerekmemektedir. 
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
* Yemeklerde alinacak alkollü ve alkolsüz tüm icecekler 
* Rehberin extra düzenleyecegi Abu Simple Ziyareti.
* Türkiye’den  çıkışlarda Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL). 
* Türkiye’den  çıkışlarda Mısır vize ücreti ve servis bedeli (50 Euro)
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Kasım

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  25.11.20221.350,00 1.750,00 1.350,00 -

  1.Ek Bilgiler

  *** Türkiye’den  çıkışlarda 45 yaş üstü ve 17 yaş altı Türk vatandaşları Mısır vizesi için Türkiye’deki Mısır Konsolosluklarına başvurabilme seçeneği olmayanlar Mısır vizesini kapıda alabilmektedirler.***
   

  Mısır vizesi ile ilgili genel bilgiler için tıklayın

  https://www.misirkonsoloslugu.com/misir-vizesi/

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Mısır Turu (Kültür Tarih ve Tatil) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 242 316 90 04

  Benzer Turlar

  Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı

  Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı

  5 Gece 6 Gün

  22.08.2022

  5.300,00

  Antalya Çıkışlı Büyük İran Turu

  Antalya Çıkışlı Büyük İran Turu

  Sadece özel grup talepleri alınır

  Baştan Başa İtalya Turu

  Baştan Başa İtalya Turu

  7 Gece 8 Gün

  Sadece özel grup talepleri alınır

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2