Baştan Başa İtalya Turu

960 €
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu
 • Baştan Başa İtalya Turu

1. Gün: İstanbul - Napoli
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Napoli'ye hareket.
Not: Antalya hareketimizde birlikte hareket edebilme adına İstanbul uçuşu için uçak seferleri  tavsiyemiz olacak zorunlu değildir.  İsteyen vereceğimiz saatte İstanbul hava limanında bizimle buluşabilirler.
Varışımızın hemen ardından panoramik Napoli şehir turumuz için hareket. Turumuzda; XVI. Yy.'da sahip olunan Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma'daki Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Meydanı Kilisesi, Plebiscito, Angev'in Kalesi ve Napoli Limanı Gezilecek yerler arasında. Tur sonrasında otelimize hareket ediyoruz ve günü sonlandırıyoruz.
Uçuş No: TK1453 ( Türk Havayolları ) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 28 Ağustos 2023 - Saat: 07:25 - Varış: Napoli - Tarih: 28 Ağustos 2023 - Saat: 08:40
2. Gün: Napoli - Roma
Güne otel alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Roma'ya yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan'ın hapsedildiği Castel Sant'Angelo, Mussoli'nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Collesium, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri gezi yerleri bulunuyor. Tur sonrası otelimize transfer yapıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
3. Gün: Roma
Güne otel alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonra Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo'da Papa'nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü'nü gördüler. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü'ne varmamızın ardından köy içinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü'nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zamanımız olacak. İtalya'nın en ünlü Outlet'i olan Castel Romano Outlet'e varışımızın ardından serbest zaman. Gezimizin bitimiyle birlikte Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Vatikan, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, 4 Nehir Çeşmesi, İtalyan Senato Binası ve Pantheon göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde geçiyor ve günü sonlandırıyoruz.
4. Gün: Roma - Floransa (Montecatini)
Kahvaltının ardından Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Floransa'yı ikiye bölen Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile'sinin Floransa'ya hüküm verdiği Palazzo Vecchio, Rönesans'ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya'nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo'su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane kütüphanesinin bulunduğu yerleri göreceğiz. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyeceğimiz Michelangelo Tepesi'nde yapacağımız fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra Pisa Gezisi'ni gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Gezimizde Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra otelimize geçiyoruz
5. Gün: Floransa (Montecatini)
Güne otel alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Siena & San Gimignano & Volterra Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuz için ilk olarak Siena'ya hareket ediyoruz. Siena'da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olarak ele alınan San Domenico Kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tümünde halen sürmekte olan dar sokakları göreceğiz. Daha sonra San Gimignano'nun kulesini geziyoruz. Sonraki dünyaca ünlü Twilight ömrünün üç ayrı döneminin (Etrüsk & Roma & orta) görüldüğü Volterra'ya geçiyoruz. Bu benzersiz Toskana kasabasında tarihin derinliklerinde dolaşma fırsatı bulabilirsiniz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra turumuzu sonlandırıyoruz.
6. Gün: Floransa (Montecatini) - Venedik (Padova)
Güne otel alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Bologna gezisi için harekete geçiyoruz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa'nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında . Ardından Venedik gezisini yapmaya içi yola devam ediyoruz. Varışımızın ardından, tarihi yarımadaya vaporetto(yolcu gemisi) ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik'e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi gezilecek yerler arasında. Daha sonra günlük gezimizi sonlandırıp otelimize geçiyoruz
7. Gün: Venedik (Padova) - Milano
Güne kahvaltı ile başladıktan sonra Verona Gezisi için hareket sloganı. Verona'ya inşaatımızla birlikte anındaki en büyük aşk hikâyesine konu olmuş Romeo & Juliet'in evi, Verona Arena'sı, mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Milano'ya doğru yolculuğumuz kaldığı yerden devam ediyor. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Milano görsel şehir turunda yaklaşık 500 yılı alan İtalya'nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo'su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi gezilecek yerler bulunuyor. Gezimizin bitimiyle birlikte günü sonlandırıp otelimize geçiyoruz.
8. Gün: Milano - İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile doğum başladıktan serbest zaman. Rehberinizin belirteceğini havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük ücretlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
Uçuş No: TK1876 ( Türk Havayolları ) - Kalkış: Milano - Tarih: 04 Eylül 2023 - Saat: 19:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 04 Eylül 2023 - Saat: 23:40

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Napoli (NAP) / Milano (MXP) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3 & 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüs ile tüm transferler
Panoramik Napoli şehir yolculuğu
Panoramik Roma şehir gezisi
Panoramik Floransa şehir gezisi
Panoramik Venedik şehir yolculuğu
Panoramik Milano şehir gezisi
80 Euro değerindeki Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi dahil
55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dahil
50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dahil
95 Euro değerindeki Siena & San Gimignano & Volterra Gezisi dahil
30 Euro değerindeki Verona Gezisi dahil
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
Seyahat ve sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler
Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  28 Ağustos • 14 Ekim

  Tur Fiyatları

  Tarihİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk Yatak1. Çocuk
  28.08.20231.100,00 €1.400,00 € 1.100,00 €-
  14.10.2023960 € 1.260,00 € 960 € -

  1.Ek Bilgiler

  KATILIM ŞARTI

  Bu gezimiz, en az 40 kişilik kongre ile düzenlenecektir. Yeterli katkı sağlanamazsa, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım zorunluluğu nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığıyla ile tarafınıza bildirilecektir.

  VİZE

  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 aydan itibaren geçerli ve 10 yaşında eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

  SAĞLIK

  İtalya girişinde herhangi bir aşı zorluğu bulunmaz. Bölgenin iyi restoranlarında ve hücrelerinde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorunla karşılaşmayacağız. Buna yakın grupla birlikte olmamanız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketiminizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünlerini tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveleri yemenizi öneririz.

  KONAKLAMA

  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi ayarlar, belirtilen km'lerden fazla mesafe kullanılabilir. 

  3 Kişilik odalar, otellerin yoluna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye ev sahipliği yapan, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak yönetici yataklardan meydana geldikleri için  3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerinde beyan etmiş saydıkları. 

  Çocuk indirimleri 2 yetişkinin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümü belirtilen yaş grubu uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

  Tur teslimatı dahil olan hizmetlerden pansiyondan alınan kahvaltılar, bulunulan yerel kahvaltı evine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak yönetilen, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan temelde bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup tahsisleri ayrı verilmiş bir salonda servis verilebilir.

  PARA BİRİMİ

  İtalya para birimi Euro (EUR)'dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda faydası vardır.

  SAAT DİLİMİ

  İtalya Türkiye'den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye'de saat 18:30 iken İtalya'da 15:30'dur.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

  Yaz aylarında gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak kullanmanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası çevreye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket etmeyi ve sizi sıcak tutacak giysiler kullanmanızı öneririz.

  YEMEK KÜLTÜRÜ

  Bölgelere göre farkları gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz bölümlerinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve evin sahip olduğu peynirlerle sınırlı atıştırmalıklardan, mükemmel lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Geçici pasaportun olması ve/veya alınmış vize (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi içeri sokmama yetkisi vardır. Bu konudan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

  Acente, hava yolu ile yolcular arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Acente, bu sahil en kısa sürede yolculukla yola çıkar. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini en fazla 2-3 kullanan turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve buralardaki yerel yapılar tarafından gezildiğinde, girildiğinde izin verilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı geçişlerin gerçekleştirildiği durumda, keza hava hükümleri nedeniyle turun gerçekleştirilmesi hale geldiği yerlerde bahse konu turların yapılamasından müsteşar sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda, içinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  2.İptal Şartları

  TUR NOTLARINDA GEREKLİ BİLGİLER MEVCUT

  3.Vize Bilgileri

  Vize Bilgilendirme:  Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde veren yolcu, vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
   

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise ( Lacivert Pasaport) pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TolimTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Baştan Başa İtalya Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  5 Mükemmel
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?
  Fatma Karataş
  Tur tarihi bellimi acaba
  05.11.2022
  Bu tur için toplam puanınız
  Tur ne kadar eğlenceliydi?
  Rehberler ne kadar ilgiliydi?
  Oteller / yemekler nasıldı?
  Tur güzergahı nasıldı?

  Tur Bilgileri

  • Tur Süresi

   7 Gece Konaklama

  • Konaklama

   3*-4* Oteller

  • Ulaşım

   Uçak (İstanbul Yeni Terminal)

  • Gezilecek Yerler

   İstanbul - Napoli - Roma - Floransa (Montecatini) - Venedik (Padova) - Milano

  • Kalkış Yeri

   İstanbul

  • Telefon

   0242 316 90 04 - 0542 316 90 04

  Benzer Turlar

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  Antalya Çıkışlı Kıbrıs Turu

  2 Gece Konaklama 3 Gün Gezi

  14.06.2023

  7.600,00 ₺

  İspanya -Endülüs Turu

  İspanya -Endülüs Turu

  7 Gece Konaklama

  28.07.2023

  1.250,00 €

  Baştan Başa İtalya Turu

  Baştan Başa İtalya Turu

  7 Gece Konaklama

  14.10.2023

  960 €

  Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)

  Tayland Turu (Phıket & Phi Phi & Bangkok)

  7 Gece Konaklam

  11.11.2023

  1.900,00 $

  © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2